Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-07-2006, 15:24   #1
Levrek Katili
Oltacı

Varsayılan Adana Yumurtalik Dalyani Anilarim

Merhaba dostlar;
Levrek tutkunu olarak bazı resimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Bilenler bilir Levrek avı sanat ister akıl ister sabır ister.Bu sebeple bende levrek avının ayrı bir zevki vardır.Levreğin mevsimlere göre yem seçtiğini tespit etmeyeniniz yoktur.suyun hareketi rüsgarın denizden veya karadan esiş şekline göre farklı avlanma karakterleri gösterir.Yaşanmış bazı anıları sizlerle paylaşmak istedim.

Tüm dostların yolu açık avı kanlı olsun.herkese rastgele
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg adsız.JPG (43,9 KB, 262 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg adsız1.JPG (33,3 KB, 233 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg adsız3.JPG (61,1 KB, 221 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg adsız4.JPG (50,1 KB, 208 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg adsız5.JPG (48,6 KB, 212 Görüntülenme)
Levrek Katili Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 12-07-2006, 15:29   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Mükemmel avlar tebrik ederim
İsminizi bahşetseydiniz daha iyi olurdu isminizle hitap etme şansımız olurdu

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-07-2006, 15:40   #3
Levrek Katili
Oltacı

İsmim Serhat ÖNÜR. Samsundan katılan arkadaşım varmı acaba .Levrek avi için mevki adres sormaya ihtiyacım var görevim itibariyle anayurdumdan ayrıldım 1,5 senedir balık avı yapamıyorum.Bunun nedemek olduğunu bilirisnzi.Samsunda avlanmak için bir kaç temiz akan ince dereler gördüm.onların denize dökülen yerleri muhteşem avlak olur. bende çok gelişmiş levrek tutma teknikleri olup bunları karadeniz sularında da denemek istiyorum.Bu konuda yardım edebilecek arkadaşım varmıdır.
RASTGELE
Eski 12-07-2006, 16:57   #4
Sinan
Oltacı

Alıntı:
Levrek Katili tafarından gönderildi
İsmim Serhat ÖNÜR. Samsundan katılan arkadaşım varmı acaba .Levrek avi için mevki adres sormaya ihtiyacım var görevim itibariyle anayurdumdan ayrıldım 1,5 senedir balık avı yapamıyorum.Bunun nedemek olduğunu bilirisnzi.Samsunda avlanmak için bir kaç temiz akan ince dereler gördüm.onların denize dökülen yerleri muhteşem avlak olur. bende çok gelişmiş levrek tutma teknikleri olup bunları karadeniz sularında da denemek istiyorum.Bu konuda yardım edebilecek arkadaşım varmıdır.
RASTGELE
Sayın Serhat ÖNÜR merhaba,

Ben de 20 Temmuz - 20 Ağustos tarihleri arasında Düzce-Akçakoca'da sizin bahsettiğiniz gibi bir yer olan kocaman bir ağızda MELENAĞZI mevkiinde (melen çayının Karadeniz'e döküldüğü yer) avlanacağım. Ben deniz balıkçılığı konusunda gerçekten çok acamiyim. Karadan LEVREK AVLAMA tekniği, suni yemler, kaşık vs. tavisyeleriniz olursa çok sevinirim.

Çok teşekkürler...
Eski 12-07-2006, 17:13   #5
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Serhat arkadaşım aramıza hoşgeldin avlar için seni tebrikeder resimler için teşekkür ederim. Samsundan katılan arkadaşlarımız var emini onlar sana yardımcı olacaktır. Rastgelsin.
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-07-2006, 17:14   #6
Levrek Katili
Oltacı

Merhaba sinan kardeş.
Öncelikle bir su ağzı olması çok büyük avantaj.bu mevsimde genelde kamış ve sahte yem veya beyaz kaz tüyünden yapılmış mantarlı ve arkasına bağlı 3 adet tüy tercihimdir.mantarlı at çek akdeniz bölgesinin favorisidir.her yorenin kendine has tarzı vardır.bir adet gerçek mantar alıyorus.ve ya buluyorusun
2,5 cm çapında 3 cm boyunda olabilir.biraz uç kısm konik olsun mantarı at çek yapacaksın. alt kısmına 40 lık ana beden kamış boyunda ayarla en alta beyaz veya bal rengi yeşile kaçan uzun kuyruklu ince zarkanalar var onlardan en aşağıdan başlamak şartıyla 30 cm arayla bir karışlık kollrdan bir takım yap mantarın ucunuda at çeke bağla. takım hazır şimdi. at çek kullanmak ustalık ister bu konudaki tecrübenizi bilmeden uyarım. at çeki salladın mantar ağır olduğu için en onde gider mantar suya düşmeden 2 metre havada makinadan saramaya başlayacaksın ki yemler suya düşen mantarın arkasına düşsün olta karışmasın yoksa çok uğraşırsın. baktın karışıyor.boş parfüm tüpünün içinde plastik ince borular olur ondan bir karış mantarın altına misinyei içinden geçirecek şekilde monte et.
rastgele dostum
Eski 12-07-2006, 17:19   #7
Sinan
Oltacı

Alıntı:
Levrek Katili tafarından gönderildi
Merhaba sinan kardeş.
Öncelikle bir su ağzı olması çok büyük avantaj.bu mevsimde genelde kamış ve sahte yem veya beyaz kaz tüyünden yapılmış mantarlı ve arkasına bağlı 3 adet tüy tercihimdir.mantarlı at çek akdeniz bölgesinin favorisidir.her yorenin kendine has tarzı vardır.bir adet gerçek mantar alıyorus.ve ya buluyorusun
2,5 cm çapında 3 cm boyunda olabilir.biraz uç kısm konik olsun mantarı at çek yapacaksın. alt kısmına 40 lık ana beden kamış boyunda ayarla en alta beyaz veya bal rengi yeşile kaçan uzun kuyruklu ince zarkanalar var onlardan en aşağıdan başlamak şartıyla 30 cm arayla bir karışlık kollrdan bir takım yap mantarın ucunuda at çeke bağla. takım hazır şimdi. at çek kullanmak ustalık ister bu konudaki tecrübenizi bilmeden uyarım. at çeki salladın mantar ağır olduğu için en onde gider mantar suya düşmeden 2 metre havada makinadan saramaya başlayacaksın ki yemler suya düşen mantarın arkasına düşsün olta karışmasın yoksa çok uğraşırsın. baktın karışıyor.boş parfüm tüpünün içinde plastik ince borular olur ondan bir karış mantarın altına misinyei içinden geçirecek şekilde monte et.
rastgele dostum
Ağbi çok sağ olun.......
Eski 12-07-2006, 17:24   #8
Sinan
Oltacı

Serhat ağbi fotoğraflar süperrrrrr... Hele ilk fotoğraftaki o balıklar ne öyle...

özellikle LEVREK, SAHTE YEMLERDEN ŞU RENGİ ÇOK SEVER, RAPALALARDAN YÜZEN Mİ? BATAN MI?

Bunlarla ilgili vereceğiniz bilgiler de çok makbule geçecektir...

Bu mesaj en son " 12-07-2006 " tarihinde saat 17:27 itibariyle Sinan tarafından düzenlenmiştir....
Sinan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-07-2006, 19:01   #9
crowe
Oltacı

crowe kullanıcısının avatarı

tebrikler hayırlı avlar

Hakkı \ 1977 \ Uzunköprü
crowe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-07-2006, 10:17   #10
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Abi bu ne böyle yav.Hakikaten katletmişsin hayvanları.Zıpkınla dalsa insan bu kadar levrek vuramaz.Bu ne abi.Bi kasa levrek...Tebrikler ederim ne diyeyim.
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları