Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-12-2006, 10:50   #1
mufi
Guest

Varsayılan izmirli arkadaşların dikk.

Dün motorsıkletimle doganbey/payamlıdaki karayolları/9 eylül unv. kampları önündeki iskelelere gittim ama geç gittim vardıgımda saat 10 gibiydi korkunç zargana vardı.. milyonlarca...fakat gittigimde 8/10 kişi tekne ile karadan /karaya malum kefal ıgrıpı (kanarları kamışlı) çektiler tabii balıgı dagıttılar.. biraz ilerde büyük otelin ''T'' iskelesi var oraya gittim iskelenin etrafı ilerisi yina zargana kaynıyor.. kefal için suya ekmek attım sapan ile
maalesef cıkmadılar bu arada iske boyunca aradabir yürüdüm kefaller dipte sürüler halinde bazen de tek ... dibi karıştırıyorlar.. ama (mert in dikk)her birisi 40/50 cm den aşagı değil. bir gurup önümden geçti. tahmini 1m derinlik... allahım.. her biri 60/70 cm kefaller.. aha..o anda mert burada olacaktı dedim.....
dip sarması denemedim pek te istek yoktu.. geç gitmiştim..yanımda un vardı 1 kg kadar iskelenin dibine boşalttım 15 dk. sonra yüzlerce ısparoz+kragöz+mırmır dipteki unlara üşüştü en fazla yarım saat... dip tertemiz oldu... iskalanin altında geziyorlar..bir acemi delikenlı el oltası ile sülünes takarak çok degilk 10/15 m. öteye atarak bir sürü mırmır aldı ..fena değil el kadar..benim haberlerim bu kadar..ama.. milyonlarca zargana var arkadaşlar... hele su durgun olunca oltayı nereye atsan kurşun suya değdiği an zarganalar sağlı sollu zıplıyorlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-12-2006, 11:24   #2
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Abi sen o kefalleri söyledin ya ben burada kudurdum valla aaah ah . Bu arada haftasonu ben de çok miktarda zargana ile karşılaştım Çeşme'de. Bu kadar çok zarganayla karşılaşmamıştım daha önce. Sanırım bu sene levrekler yerine zarganalar geldi ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-2006, 13:53   #3
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

mert ne dersin hocam hf.sonu yapalım mı buraya bi tur.hem bizim yazlığa da yakın.cmt.günü olabilir mesela.gelmek isteyen arkadaşların dikkatine....
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-2006, 14:15   #4
gokseldbuga
Guest

ben bu hafta sonu Seferihisar tarafını deneyecegim sanirim, Cesmeye git gel benzin belimi buktu, ama kimbilir belki de katılırız biz de biraderle
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-2006, 14:18   #5
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

gökselcim beklerim tabi buyrun gelin,çok memnun olurum.

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-2006, 14:19   #6
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Bol şanslar..........

Ben iki hafta üstüste gittiğim için bu hafta büyük ihtimal evde olacağım.Gidecek arkadaşlara şimdiden bo şanşlar diliyorum.....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-2006, 14:25   #7
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Cumartesi BizBoat fuarı var, o nedenle zor. Pazar günü diğer durumları da göz önünde bulundurarak değerlendirebiliriz. Bir de havayı bekleyelim, eğer güneyli hava olursa oralar karışır...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-2006, 14:29   #8
mufi
Guest

dün hava karadan esiyordu uzun süre... o yüzden sahilden itibaren 100 m ye kadar deniz çok durgundu.. lakin hava kuzeybatı+batı+ve güneyli olursa deniz kabarıyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları