Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-09-2011, 10:34   #1
avlar
Kaptan

avlar kullanıcısının avatarı

Varsayılan Kalamar Avımız

Çeşme'deki kaptanımıza kalamara giderse banada haber vermesini istemiştim.O da 2 Eylül'de akşam suyu yapalımmı diye aradı.Windguru'ya baktım havayı 5-6 veriyordu abi eminmisin dedim yakına gideceğiz bişey olmaz dedi.Bizde Hüseyin'le beraber saat 16.00 da tekneye gittik.kısa bir yolculuktan sonra ben kaptanla kalamar, Hüseyin ise balık mantısı yapmak için kupes avlamaya başladı (Eski Foça da bazı restaurantların spesiyali olan kupes mantısının tarifini isteyen olursa ayrıca yazarım).Uzun bir bekleyişten sonra, gün batmasına yakın ilk kalamarları aldık ve bir birbuçuk saat içinde ben 1 kilo kaptanım ise 2 kilo kadar kalamar aldık.Kupesler ise kovayı doldurdu.Bu arada belirteyim yanımızda 2-3 tekne daha vardı ve hiç kalamar tutamadılar.Bunun sebebinide kaptanımız yo-zuri kalamar zokalarına borçlu olduğumuzu söyledi.Gerçektende gerek zokada gerek sahtede macera aramamak lazım bencede.Akşam 20.15 gibide avımızı sonlandırdık.Kısada olsa çok keyifli bir gündü.[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
avlar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 05-09-2011, 11:41   #2
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Paylaşım için teşekkürler. Elinize sağlık.
Bu arada balığın her türlüsü dikkatimizi çeker doğrusu.
Bu nedenle mantı tarifinizi merakla beklemekteyim.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2011, 12:06   #3
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Yo-zuri kalamar takımları arasında master'ını yapmış bir markadır fakat gördüğüm kadarıyla üst fotoğrafta yakalamış olduğunuz takım yamashitanın toto sutte nd modeli. Yamashitanın bazı takımlarının herhangi bi işe yaramadığı gibi sizin balık yakaladığınız takımı bende çok tutuyorum. Yamashitanın balıkçılar arasında efsane olan bir kaç takımı daha var kaptanınız biliyor mudur bilmiyo mudur orasını bilemem ama size o takımların resimlerini aktarabilirim bende çok sayıda mevcut.

Avınızı tebrik ederim bu kalamar yokluğunda güzel av olmuş yakın zamanda bizim buralarda şenlenecek kalamar avına beklerim
Rastgelsin.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2011, 15:32   #4
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Tamer sen geliş gidiş ikametgahını çeşmeye nakledeceksin gibi geliyor bana.. Hani kupeslerinde maşallahı var ..her biri polis jopu gibiler..Paylaşım için teşekkürler.Avlarının devamlılığını dilerim..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2011, 21:21   #5
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

Smile

Tamer tüylerim diken gibi oldu
Maşallah eline emeğine sağlık
kalamara bayılırım paylaşım için teşekkürler avlarının devamını dilerim
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-2011, 07:44   #6
avlar
Kaptan

Alıntı:
jeosee tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Paylaşım için teşekkürler. Elinize sağlık.
Bu arada balığın her türlüsü dikkatimizi çeker doğrusu.
Bu nedenle mantı tarifinizi merakla beklemekteyim.
Öncelikle teşekkür ederim.Mantı tarifine gelince çok basit.Kupesleri unlayıp tavada kızartıyoruz.Piştikten sonra sıcakken üzerine sarımsaklı yoğurdu döküyoruz.Daha sonra yağda kırmızı pul biber pişirip üzerine gezdiriyoruz.İnanılmaz bir lezzet.Afiyet olsun.
Eski 06-09-2011, 07:54   #7
avlar
Kaptan

Alıntı:
Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yo-zuri kalamar takımları arasında master'ını yapmış bir markadır fakat gördüğüm kadarıyla üst fotoğrafta yakalamış olduğunuz takım yamashitanın toto sutte nd modeli. Yamashitanın bazı takımlarının herhangi bi işe yaramadığı gibi sizin balık yakaladığınız takımı bende çok tutuyorum. Yamashitanın balıkçılar arasında efsane olan bir kaç takımı daha var kaptanınız biliyor mudur bilmiyo mudur orasını bilemem ama size o takımların resimlerini aktarabilirim bende çok sayıda mevcut.

Avınızı tebrik ederim bu kalamar yokluğunda güzel av olmuş yakın zamanda bizim buralarda şenlenecek kalamar avına beklerim
Rastgelsin.
Öncelikle teşekkür ederim,sizin av yaptığınız bölgeyi tam olarak bilmiyorum ama davet ederseniz zevkle gelirim.Zoka konusuna gelince söylediklerinize tamamen katılıyorum,yamashita nın o modelinide kaptanımın ısrarıyla almıştım ve gerçekten tam bir avcı.Fakat Nd modelinin diğer renkleri iş yapıyormu sizin bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.Birde DTD nin hanosa benzer bir zokası varmış onu hiç bir yerde bulamıyorum satan bir yer varmıdır acaba bilginiz varmı.Şimdiden teşekkürler ,iyi avlar.
Eski 06-09-2011, 07:58   #8
avlar
Kaptan

Alıntı:
kaptankarabulut tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tamer sen geliş gidiş ikametgahını çeşmeye nakledeceksin gibi geliyor bana.. Hani kupeslerinde maşallahı var ..her biri polis jopu gibiler..Paylaşım için teşekkürler.Avlarının devamlılığını dilerim..
Süleyman abicim teşekkürler.Önümüzdeki haftadan itibaren İzmir'deyim.İlk işim sizle ava gelmek olacak.Görüşmek üzere.
Eski 06-09-2011, 08:00   #9
avlar
Kaptan

Alıntı:
Murat ÇAKMAKÇI tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tamer tüylerim diken gibi oldu
Maşallah eline emeğine sağlık
kalamara bayılırım paylaşım için teşekkürler avlarının devamını dilerim
Çok teşekkürler, kalamarın lezzeti gibi avıda gerçekten çok keyifli.Daha iyileri sizlerede nasip olur umarım.
Eski 06-09-2011, 12:20   #10
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
avlar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle teşekkür ederim,sizin av yaptığınız bölgeyi tam olarak bilmiyorum ama davet ederseniz zevkle gelirim.Zoka konusuna gelince söylediklerinize tamamen katılıyorum,yamashita nın o modelinide kaptanımın ısrarıyla almıştım ve gerçekten tam bir avcı.Fakat Nd modelinin diğer renkleri iş yapıyormu sizin bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.Birde DTD nin hanosa benzer bir zokası varmış onu hiç bir yerde bulamıyorum satan bir yer varmıdır acaba bilginiz varmı.Şimdiden teşekkürler ,iyi avlar.
Çeşme ve Güzelbahçe bölgesinde kalamarın avlanışı birbirine çok benzerlik gösterir hemen hemen burda hangi takıma saldırıyorsa orası içinde geçerlidir. Fakat arka denizlere geçildiğinde iş anında değişmektedir yani seferhisar, gümüldür vs yerlerde çok farklılık göstermektedir.
DTD'nin hanos modelleri gerçekten yıllarca çok verim verdi ve geçen sene çıkan hanos ve barbuna daha çok benzeyen modeli resmen harikalar yaratır şekilde av yaptı. DTD'nin Eskiden kemeraltında olan Hisar avda her zaman bulunduğunu biliyorum, şimdi karabağlar, gaziemir taraflarına bi yere taşınmış diye duyumlar aldım ama hiç gidip bakmak nasip olmadı..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları