Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Diğer Malzemeler

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 27-06-2006, 12:28   #11
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Sevgili Erhan,
düşüncelerini bizimle paylaştığın için teşekkürler,bana sorarsan da iyi de yapmışsın derim.Olta balıkçılığı tabiki bir hoby,bir spordur,gelişmeleri de diğer spor ve hobylerde olduğu gibi süreklidir.Eskiden çok basit ve kalitesiz malzemelerle daha çok balık yakalınırdı,oysa günümüzde demiş olduğun gibi, gelişen teknoloji ile ortaya çıkan olta ekipmanları, malzemeler bizim işimizi yeterince kolaylaştırmış durumda.Lakin burada asıl av olan biz avcılar (gelişen malzemeleri habire satın alanlar ) sadece troll ve yasak avlardan kalan bazı balıkları yakalamak için kendimizi avutmak zorunda kalıyoruz,üstelik onca zahmet ve maliyetlere rağmen.Zaten balık bolluğunda hiç kimse bu hilelere başvurmaz,bir koku yemin bize sağlayacağı avantaj maalesef bir kaç balıktan fazla öteye gitmez.Yapılan masraflarla tezgahlardan daha çok balık tutulurdu,bu durumda da otomatikman sularda ekolojik dengeyi sağlamış oluyoruz,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 27-06-2006, 13:19   #12
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Ağzınıza sağlık arkadaşlar. Erol abi dediğin gibi av biziz sanırım. :dikkat:
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-2006, 13:29   #13
erhntly
Guest

Eh, doğru söze ne denir Zaten farkettiğiniz gibi ilk mesajımda fiyatını sormuştum. Demekki bende oltanın ucuna gelmişim

Sevgilerimle.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-2006, 15:50   #14
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Erhan abinin dediği gibi bu koku karada işe yarıyor suda değil

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-2006, 15:39   #15
altuğ
Oltacı

altuğ kullanıcısının avatarı

Varsayılan yeni malzemeler

Selamlar,

Evet bende sonuç olarak geldiğiniz noktayı yani aslında bizlerin av olduğu fikrine katılıyorum.
Fakat günümüz şartlarında bu tür bir hobi için yetrli zamanı ayıramayan hastaların tek iyileşme reçeteleri de galiba kısıtlı zamanlarını en efektif şekilde değerlendirmek yani tatmin olabileceği büyüklük ve miktarda balık tutmak.

Bu düşünce tarzıda karşımıza üreticiler tarafından iyi dizayn edilmiş ve olabildiğince iyi pazarlanan ürünler şeklinde çıkıyor.
Yabancı ilgili siteleri gezdiğiniz zaman bunu çok daha iyi görüyorsunuz ,zaman-masraf-tatmin olmak üçgeni işin seyrini belirliyor.

Ben özellikle sırtı / trolling türü balıkçılıkla ilgileniyorum ve takımlarımıda bu işe uygun olarak düzenledim.Çıkrık makinalar ,daldırıcılar çeşitli suni yemler vs..
Fakat yurtdışı site ve forumlarda görüyorum ki downrigger(Kontrollü derinlik sağlayıcı diyebiliriz) ve fishfinder (Balık bulucular) gibi cihazlar olmazsa olmaz hale gelmiş.
Türkiye de downrigger satın alabileceğim bir adres veye telofonu olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Zaman benim için okadar kısıtlı ve değerli ki ,işi şansa minumum bırakmam gerekiyor.
Sevgi ve saygılarımla ,,,,,,

Bu mesaj en son " 19-09-2006 " tarihinde saat 07:59 itibariyle altuğ tarafından düzenlenmiştir....
altuğ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-2006, 22:07   #16
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Sayın Altuğ,
İzmir deki dükkanlardan Cannon marka downrigger ile ağırlıklarını (3-6 Kg.)bulmak mümkündür,klemensler ( mandal ) ise bir var bir yok,Ankara da satan varmıdır,bilemiyorum.Bu arada İtalyanların Kristal Fishing in İzmir deki satıcısı olmaya çalışan iki firma var.Cannon için Faruk arkadaşımızın da şu anda çalıştığı Çağlar avdan temin etmek mümkündür,ancak şu an ellerinde var mıdır diye sormak gerekir,( 0232 441 65 12 ) yarın yanıt alabilirsem buraya yazarım,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-2006, 07:58   #17
altuğ
Oltacı

altuğ kullanıcısının avatarı

Varsayılan teşekkürler

sayın Erdoğan ,
ilginize teşekkür ederim.

Ayrıca bu forumda bilgi ve tecrübelerinizi paylaştığınız , bu işe vakit ayırdığınız için gerçekten teşekkür ederim.Ben kendi adıma oldukça faydalanıyorum.
Görüşmek dileği ile....
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları