RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Makara - Makinelerle İlgili Herşey (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Tavsiye (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=10119)

EAKSOY 25-11-2011 00:50

Tavsiye

Dostlar makinelerimin miladı dolmak üzere,

Son kullandigim shimano 4000fb'den hem denizde hem karada memnun kaldım.

Ozellikle denizde uskumru-istavrit caparisi yaparken kullanabilecegim

Yuksek devirli olup, astronomik rakamlı olmayan; hangi makineyi onerirsiniz??

EAKSOY 25-11-2011 10:48

Not: Suan kullandığınız makinalari da belirtirseniz öğrenmek isteriz.

Sargoz35 25-11-2011 12:52

Alıntı:

EAKSOY tafarından gönderildi (Mesaj 116801)
Dostlar makinelerimin miladı dolmak üzere,

Son kullandigim shimano 4000fb'den hem denizde hem karada memnun kaldım.

Ozellikle denizde uskumru-istavrit caparisi yaparken kullanabilecegim

Yuksek devirli olup, astronomik rakamlı olmayan; hangi makineyi onerirsiniz??

Sevgili Ersoy, benim kıyı avlarımda kullandığım ve bana göre yaptığı iş dört dörtlük olan Ryobi Ecusima 6000 Vİ sana şiddetle öneririm...Fazla abartı olmazsa bildiğin bir IRGAT diyebiliriz...Tabi ki karar senin,belki diğer katılanlarda iyi makinalar önereceklerdir.ama şu bir gerçek kime bu makinadan aldırdıysam bana dua ediyor :D Rastgele.

Anıl ÜNALAN 25-11-2011 19:08

Bir Ecusima kullanıcısı olarak bende size Ecusima'yı öneririm tekneden kullanacağınız için 8000Vi modeli sizin için daha ideal olacaktır.
Eğer maddi konuda biraz açılmak isterseniz ve makinayı çok uzun süre kullanmayı hedeflerseniz Okuma Salina'yı size öneririm kullandım ve hayran kaldım diyebilirim ;)

Murat ÇAKMAKÇI 25-11-2011 19:18

Ersoyum ben hemen hemen her hafta balığa gidiyorum kullandığım mağzemeler 20.25 liralık 3 m. lik kamışlar makinada kumyang paragon diye makinalar aşağı yukarı 6 seneden beri kullanıyorum tabi bakımları da zamanında yapıyorum hiçbir sorunum yok Yannız şu bir gerçek iş kalamada bitiyo kalamalar devamlı açıktır
FİYATI 70 civarı şu anda ortalama. yardımcı olduysam ne mutlu bana

Sargoz35 26-11-2011 07:50

Alıntı:

Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi (Mesaj 116832)
Bir Ecusima kullanıcısı olarak bende size Ecusima'yı öneririm tekneden kullanacağınız için 8000Vi modeli sizin için daha ideal olacaktır.
Eğer maddi konuda biraz açılmak isterseniz ve makinayı çok uzun süre kullanmayı hedeflerseniz Okuma Salina'yı size öneririm kullandım ve hayran kaldım diyebilirim ;)

Sevgili Anıl Okuma Salina gerçekten çok güzel bir makina...Jig hevesi ile almıştım,yarım saat deneme amaçlı kullandım.Baktım ki jig avları bana göre değil :D ama gerçekten 10 numara bir makina....

EAKSOY 26-11-2011 11:46

Mehmet abi, Murat abi, Anılcım önerdiginiz makinalari
Kumyang Paragon
Ryobi Ecusima 8000Vi
Ryobi Ecusima 6000 Vİ
Okuma Salina

tek tek gözden geçirdim özelliklerini karşılaştırdım ilginize tesekkur ederim benim aklimda Ryobi OASYS 8000 vardı, bu sabah av marketlerinden birine girdim makinalara baktım Ecusima 8000Vi hoşuma gitti ve aldım, tek dezavantajı yedek kafası yok fakat fiyatı bence cok uygundu; organizasyonda deneriz artık. Ilginize cok tesekkurler

Sargoz35 26-11-2011 13:11

Alıntı:

EAKSOY tafarından gönderildi (Mesaj 116860)
Mehmet abi, Murat abi, Anılcım önerdiginiz makinalari
Kumyang Paragon
Ryobi Ecusima 8000Vi
Ryobi Ecusima 6000 Vİ
Okuma Salina

tek tek gözden geçirdim özelliklerini karşılaştırdım ilginize tesekkur ederim benim aklimda Ryobi OASYS 8000 vardı, bu sabah av marketlerinden birine girdim makinalara baktım Ecusima 8000Vi hoşuma gitti ve aldım, tek dezavantajı yedek kafası yok fakat fiyatı bence cok uygundu; organizasyonda deneriz artık. Ilginize cok tesekkurler

Sevgili Ersoy marka ve model olarak iyi bir seçim yapmışsın,hayırlı olsun.Çok iyi avların olması dileğiyle...

Ege Demirağ 26-11-2011 13:16

sorulmaz ama bende makine arıyorum aldığın makinenin fiyatı ne kadardı ??

EAKSOY 27-11-2011 15:51

Alıntı:

Sargoz35 tafarından gönderildi (Mesaj 116862)

Sevgili Ersoy marka ve model olarak iyi bir seçim yapmışsın,hayırlı olsun.Çok iyi avların olması dileğiyle...

Tesekkurler, av raporlarında makinalari da belirtiriz artik :)

Ege, makinanin fiyati 100tl.

Saat 22:09.