RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Kamışlarla İlgili Herşey (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=68)
-   -   Bilgisi olan önersin ! (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2429)

ADNAN 16-02-2007 22:48

Bilgisi olan önersin !

Arkadaşlar, sonunda ilkel sistemi bırakmaya karar verdim, elle değilde kamışla avlanmak istiyorum, ama hem karada hemde tekne de kullanmak istiyorum birde at-çekte kullanayım diyorum :D :D çok şey istediğimin farkındayım ama bu sistem hem ekonomik hemde savaşa gider gibi 3-4 takım birden taşımıyacağım bu işlere yarıyacak en iyi olta tavsiyesi ne olabilir? tabi makinesi de ne olmalı ?

eşref sürek 17-02-2007 01:47

adnan bey bende sizin gibi el oltasından kamışa gectim ben teknede alba starın 1.35 1.20 lik kısa tekne kamışlarını kullanıyorum çapari için 2.10 1.80 lik kamışlar iyi bunlar 100 300 atarlı kamışlar ayrıca 1.80 çıkrık tipi makinalarla kulanılan 80 lbs kamışıda derin suda kullanıyorum makinaya gelince secenek çok ama tavsiyem her iki tip içinde banaks daha ucuz istersen alba star atom serisi bu kısa kamışlar öyle pahalı değil fiyatıda 6 ile 10 ytl arası ben senelerdir kullanıyorum hiç birşey olmadı daha detaylı bilgi için kısık balıkçılığın sitesine bak secenek çok rastgele

katiti 17-02-2007 10:35

Adnan Abi üçü bir arada olmaz maalesef. En iyi olasılıkla iki makine ve iki kamış alman gerek. Dost acı söyler abi :D...

igmsva 17-02-2007 15:46

adnan abi valla abarttın bütün bu özellikleri barındıran kamış ve makina bulursan nolur bizide haberdar et. abi ortasını bulman lazım yada ez az iki takımın olacak. ben dam tercih etmiştim. biraz fiatlı ama kaliteli diye önermişlerdi. bir tanede at çek için 5-15 gr atarlı bitakım düzeceğim insallah. incelemek istersen dam ürünlerinde indirim var.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Taygun KOCABIYIK 17-02-2007 19:42

Adnan abicim yanlış yere açmışsın konuyu ben gerekli yere taşıdım :)
Öyle kamış yok malesef abicim 3 tane alıcaksın karadan giderken 2 tanesini tekneden giderken 1 tanesini götürüceksin olay bu yavaş yavaş düz takımı ilk önce önümüzdeki aylarda kullanacağın normal dip oltası için bir kamış al derim sonra tekne kamışı en son at çek kamışı ;)

varior 18-02-2007 11:44

Adnan abi, takımları al pratiklik güzel olur ancaaaaak, el oltalarınıda yanında asla ayırma derim.. :) ben el oltasız asla balığa gidemem.. elimde mutlaka tutacağım bir misina olmalı.. yoksa zevk alamam balıktan.. Bence, önce ucuz makinadan başla.. sonra kalitelisini alacaksın zaten..

aganta borina borinata 19-02-2007 08:40

abi brak kamışıiki kez balık yakala kamışla tekrar el oltasına dönersin sen...:D

rastgelsin...

mufi 20-02-2007 06:09

Adnancım benim teknem olsa ..kullanacagım kamış 2 parçalı 50/100 en fazla 2,5 metre boyunda olur . ki ben yıllarca istanbulda bu kamışı kullandım
1-2 parçalı içi dolgu kamış daha sağlamdır.
2-50/100 olması dipten ve derinden gelen balık iri olursa kamışa fazla yük binmez.(kurşun agırlıgınıda eklersek)
3-2,5 m boyunda olması tekne içinde elinde tutarken fazla zorluk çıkartmaz.
birde makina olarak derinlere olta indireceksen 50 numara (makarası dar/derin.yani longcast olmıyan) makinalardan olabilir devri düşük olsun ki kuvvetli olsun mesela bulabilsen1/3,5 gibi devirde
kolay gelsin

ADNAN 22-02-2007 21:58

muvaffak abi bilgiler için teşşekkürler, bizim faruk bana 3-4 tip olta gösterdi tavsiyeleri ni beğendim mantıklı açıklamalar da anlattı sanırım beni kafaya aldı :D :D faruk anladım sanırım çağlar av dan

katiti 22-02-2007 22:17

Alıntı:

ADNAN tafarından gönderildi
muvaffak abi bilgiler için teşşekkürler, bizim faruk bana 3-4 tip olta gösterdi tavsiyeleri ni beğendim mantıklı açıklamalar da anlattı sanırım beni kafaya aldı :D :D faruk anladım sanırım çağlar av dan

Abicim en doğrusunu yapmışsın, Faruk Abi sana yol gösterir ;) :D...

Saat 00:51.