Yalnız Mesajı Göster
Eski 03-07-2008, 22:01   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Cem abi harika yöntemler. Hemde yazında belirttiğin gibi acabası olmayan garantilisinden

Tavuk göğsüyle ilgili olanı ilk fırsatta deniycem.

Konuyla alakasız fakat tavuk göğsü ile ilgili bir anım var onu anlatmak istiyorum.

Karaburun 'a ilk defa gidiyordum balık avlamak için. Kadroda kim vardı tam hatırlamıyorum ama Adnan abi vardı eminim. Neyse ben akşam şinitzel olarak mideye indirdiğim tavukları pişirmeden önce az birşey tuzlayıp dolaba koymuştum. Gecenin bir vakti yola çıktığımız için uyku sersemliğiyle unutmuşum. Neyse o gün yunuslar sağolsun 2-3 ehh denecek cinsten mercan 1-1,5 kilo kadar kırıntı balıkla eve döndüm. Fakat tavuk hala aklımda değil. Annemde ben eve gelince açmısın diye sordu. Bu soru üzerine aç olmasamda beyin açsın tagocum diye sinyali veriyor Önüme ızgara tavuk ve pilav geldi. Aman yarabbi o ne tuz tavuk ızgara değil lakerda olmuş. Anneme bunu tuzlu yapmışsın diyemiyorum. Kuzu kuzu yedim. Tam son lokmayı ağzıma atarken akşam tuzladığım tavuk geldi aklıma. Gerisini anlatmaya gerek yok sanırım
Haa bir sonraki avda tavuk göğsü denedim verim aldım mı? Süper verim aldım at çek 2li 2li hanoz çektim. (o gün başka da balık yoktu zaten)

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla