Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-06-2008, 14:27   #1
hasanova
Tayfa

hasanova kullanıcısının avatarı

Varsayılan Urla İskelesinde Yönetim Ayıbı

Selam arkadaşlar, Bir süredir forumlarınızdayım, belki bir kaçınız görmüştür yakın zamanda teknemi indiricem denize diye söylemiştim bir kaç başlık altında, nihayetinde teknemi indridim, indirdim lakin Urla İskele'de ki yerime teknemi bugün götürdüm ve karşılaştığım olayı size aynen aktarıyorum.

Nisan ayında bir önceki teknemi Urla İskele'sinden yola çıkarıyordum, Foça ya götürüp orda karaya alıp tamiratını yaptırıcaktım, tam yola çıkarken Urla İskele'sinde bekleyen yaşlı bir amca var, sanırım oranın işleriyle o uğrşıyor, yanımıza geldi soru sordu hayırdır vs diye, bende bizzat dedim ki "teknemi Foça'ya tamirata götürüyorum, tamirattan sonra geri getiricem veya müşteri çıkarsa satıp yerine yeni teknemi getiricem " dedim. Tamam dediler, bir iki hafta öncesinde de 3 aylık yer parasını peşinen ödedim. Haziran sonuna kadar yer bende görünüyor. Neyse tekne kızağa çıktı vs. Yapılırken bir müşteri buldum ve sattım tekneyi. Tekne satılınca hemen yerine diğer teknemi hazırladım. 3 ya da 5 kere Urla İskelesi'ne sadece yeni teknemi getireceğimi ve yerimi hazır tutmalarını söylemek için işimin gücümün arasında uğradım lakin mesai saatleri içinde kendine "yönetici" sıfatı yakıştıran kişiler yerinde yeller esiyordu. Neyse dedim geçtim ama geçmemek gerekiyprmuş demek ki. 20 haziran 2008 günü tekneyi Güzelbahçe balıkçı barınağı yanından denize indirdim, hava patlak olduğu çin 2 gün orada kaldı, bugünde biraz hava düzelince hemen atladım teknemi Urla İskele'sine götürdüm. Limana girer girmez bir baktım ki benim yerimde başka bir tekne var. Heralde dedim kendi kendime birisi sığındı vs oldu o nedenle oraya bağlamışlar. Zor zanaat bi tekne yanına yanaştık bordaladık. O sırada eşim sahilde beni bekliyordu, dedim ki "git içeridekilere haber ver teknemi getirdim nereye bağlıyayım " diye, o da içeri girdi, dediklerimi sormasıyla birlikte içeriden bir kükreme sesi geldi "sizin yerinizin parası ödenmemiş!!!! ben başkasına verdim yerinizi!!!!" eşim şaşkın şekilde adam bağırınca yanıma geldi, bana dediklerini aktardı, bende dedimki biz parayı ödedik, adam baktı evraklara ödemişiz, bu sefer başka yerden bağırmaya başladı "sizin tekne satılmış!!! bende yerinizi başkasına verdim!!!" , iyi de dedik neden başkasına verdin? Ben paramı ödemişim, sana da söylemişim teknemi geri getiricem diye, neden tekne sahibine bilgi vermeden kafana göre iş yapıyorsun? Zaten dünya para veriyoruz, hiç bir hizmet almadan sadece teknemizi bağlamak için o kadar para vermemize rağmen bi de bu tip bir muamele ile karşılaşıyoruz? Adama ne desem kar etmedi, sürekli bir bağrınma hali, bağırarak kendini haklı çıkarmaya uğraşmakta. Ben sukunetimi koruyarak kooperatif başkanını aradım, saolsun o yardımcı oldu, Urla İskele'sinde ki 1sözde yönetici" ler ile görüşmüş, 1 saattir bize bağıran, "arkadaşım,kardeşim" şeklinde hitab eden adam gelip "beyfendi" demeye başladı. İşte bizim Türkiye
'de sistemiş işleyiş şekli. Dedi şuraya bağlayın vs. vs. Bende dedimki bana düzgün bir yer gösterin bende oraya bağlıyayım. 1 size zaten güzellik yapıyorum" diyerek beni bir kez daha şaşırttı amca. Dedim ki kendisine "bakın, ben sizden güzellik istemiyorum, ben sadece hakkımı istiyorum, ben o yerin sahibiyim, paramı da ödemişim, bana sormadan bir başkasına yeri vermişsiniz" yanında yaşlıca bir bayan vardı heralde eşi, o da bir anca çirkinleşerek "tekne satılırsa yeri veririz kadeşim getirin sözleşme okusun 1 gibi bir laf etti, bende kendisine dönüp " siz kimden teknenin satılıp başka bir teknenin gelmeyeceğini öğrendiniz" diye bir soru yönelttim, o da bana "bir bayan geldi söyledi " dedi, bende "kim o bayan tanıyor musunuz " dedim, "hayır" dedi , "o zaman tanımadığınız insanların lafına inanmayınız" dedim, o şekilde yaşlı bayanda bir anda lafı yiyince ortadan kayboldu. Bir şekilde tekneyi diğer uca taşıdık, o sıra hava patladı insanlar tekneleriyle kaçışıyor, tam bağladık başka bir tekne geldi bozulmuş denizde, bana o teknenin yerini göstermiş, bir anda adam haklı olarak bana çıkıştı "neden oraya bağladın kardeşim orası benim yerim" , bende dedim "limandaki yaşlı bey bana burayı söyledi bende çektim, benim yerimede başkasını vermiş zaten" dedim, heralde beyfendiyi iyi tanıyor olmalı ki o teknedeki adam bir güzelinden küfür salladı yaşlı amcaya, daha öncede bi kaç vukuatı olmuş heralde, "yine mi" şeklinde bir tavır aldı. Her neyse kör topal teknemi bağladım ama bir pazar günüm resmen rezil oldu. Siz siz olun arkadaşlar dikkat edin, hiç bir hizmet vermeden, hiç bir bilgi vermeden, sadece ödenen aidatları yiyerek yaşayan insanlar gelip bir de size posta koymaya kalkabilirler. Kalın sağlıcaklar....

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
hasanova Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-06-2008, 14:46   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Türkiye burası hasan abi böyLe oLayLara aLışık oLmaLısın. Neyse sen moraLini bozma gelecek haftasonu ava çıkarak kendi keyfini yerine getirebiLirsin
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-2008, 14:51   #3
hasanova
Tayfa

Sağolasın anıl kardeşim
Zaten sizler ve sizin gibi deniz sevdalıları olmasa işimiz çok zor, gerçek deniz adamlığı öyle iskemlende oturarak ahkam kesmekle olmuyor, yardım, dayanışma, sevecenlik bunlar gerçek deniz adamlarının hal ve tavırlarıdır.
Her neyse ben 1-2 bira daha içeyim sinirden başıma ağrı girdi sabah beridir...

Eski 22-06-2008, 15:52   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Hasan abi ülkemizde öyle insanlara yetki veriliyor ki adam yetkiyi alınca kendini genel kurmay başkanı falan sanıyor. Yazık hakikaten benim bile sinirlerim bozuldu. Binbir zorlukla tekne alıyorsun keyif yapmak için. Sonra böyleleri keyfini kaçırmak için elinden geleni yapıyor.

Neyse abi öncelikle yeni teknen hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız güzel günlerde kullanmak nasip etsin. Oltan ısparoz-izmarit yüzü görmesin inşallah

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-2008, 16:15   #5
hasanova
Tayfa

Saoalsın Taygun kardeş
Hep birlikte inşallah, gün olur beraber balığa çıkarız kısmet olursa

Eski 22-06-2008, 21:25   #6
ibrahimz35
Moderator

ibrahimz35 kullanıcısının avatarı

Hasan'cım gerçekten başına gelenlere çok üzüldüm. Sitres atmak için, kafamızı dagıtmak için tekne alıyoruz balıga çıkıyoruz. Bu tür olaylarla sitres olup dönüyoruz. İnşallah yeni yerinden memnun kalırsın.

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ibrahimz35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-2008, 23:57   #7
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Dostum sen yine epey sabırlı davranmışsın.
Muhtemelen ben olsaydım burası dışında gazetelerde de okurduk haberi ))

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-2008, 01:24   #8
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
xnode tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dostum sen yine epey sabırlı davranmışsın.
Muhtemelen ben olsaydım burası dışında gazetelerde de okurduk haberi ))
Aynısı bizim ekip içinde geçerLi bende çok takdir ettim hasan abinin sabrını ki benim eşim oLcak bağırcak , en son bi adamı anneme bağırırken görmüştüm ondan sonrasını öfkeden bende hatırLamıyorum sanırım iki diş kırığı vardı
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-2008, 06:09   #9
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Geçmiş olsun Hasan,malüm deve meselesi,ancak davalarımızın takipçisi olabildiğimiz sürece haklarımızı koruyabiliyoruz.Birçok limanda sorunlar aynı,hatta ücretli ve korunaklı olmasına rağmen tekneye yeni malzeme alma ve bırakma konusunda bile güvenimiz kalmadı.Olay sefadan cefaya dönüşüyor,neyse yine geçmiş olsun dileklerimle.

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-2008, 14:53   #10
hasanova
Tayfa

Alıntı:
ibrahimz35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hasan'cım gerçekten başına gelenlere çok üzüldüm. Sitres atmak için, kafamızı dagıtmak için tekne alıyoruz balıga çıkıyoruz. Bu tür olaylarla sitres olup dönüyoruz. İnşallah yeni yerinden memnun kalırsın.

Görücez bakalım İbrahim üstad, daha pek çok kavga yaşayacakmışım gibi geliyor bana o iskelede ama hayırlısı...

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları