Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-05-2007, 04:59   #1
freediver
Kaptan

Beyler Yunanistan deyip gecmeyin..Acayip kati kurallara sahipler balikcilik konusunda..Hatta eskiden 3-5 yil balik avciligini yasaklamislar..
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-05-2007, 12:13   #2
gokseldbuga
Guest

Yunanistan halkı, akdeniz ülkelerinden en tembeli kanımca, onları İspanyollar ve İtalyanlar izler , malesef en çok çalışıp ta hakkını en az alan bizim insanımızdır, (malta vs katmıyorum). Yıllar önce Avrupa birliğine kapağı atarak AB yardımlarıyla askeri gücünü ve ekonomisini rayına oturtmuştur. Dünyanın en büyük deniz filosu Yunanistana aittir (genelde Panama bandıralı) . AB den paraları alıp tembel tembel yemişler midir? Hayır, Turizme yatırım yapmışlardır, bu sayede ekonomileri büyük ölçüde turizme dayalıdır. Paraları almışlar fakat AB kanunlarına da sıkı sıkı uymuşlardır, ne kadar vatansever olduklarını bize devamlı çatmalarıyla da anlayabiliriz.
Yunanistan deniz ile ilgili tüm konularda son derece katı kurallara sahiptir, çünkü bunun uzun veya kısa vadede ekonomisini etkileyeceğinin bilincindedir. Ben şu anda trol gırgır serbest mi bilmiyorum ama geçmişte büyük yasaklar koyduklarını biliyorum. Hafta sonları Gümülcineden tekneyle açılan bir arkadaşım var, amatör balıkçı, en yakın dostllarımdan biridir, aslında benim en yakın 2 dostum da Türk asıllı Yunan vatandaşıdırlar. Ben Yunanistana hiç gitmedim ama müziğinden , sirtakisine , zeytinyağlılarından rakısına iyi tanıdığımı&bildiğimi sanıyorum. bizdeki başıboşluk onlarda yok,
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları