Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-02-2007, 07:24   #11
chondrostoma
Oltacı

Tebrik ederim, Gerçekten artık böyle balıklar çok zor, gelecekte üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde bol balık, bilinçli avcılar olması dilekleriyle.....
Sponsored Links
Eski 28-02-2007, 08:06   #12
aganta borina borinata
Guest

ismail abi...bu aralar yeni resim göndermiyordun biraz rahatlamıştım walla... bu seferde eski defterleri karıştırıyorsun... ...yok abi böyle olmayacak...sana bi sınırlama getirmek lazım... ... nefsimizle oynuyorsun......

abi hikaye de çok güzel balıklar da...paylaştığın için teşekkürler...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-2007, 12:36   #13
urfettin
Çımacı

urfettin kullanıcısının avatarı

Reis bu ne ya.bu ne ya
neler varmış sende be. kurcalama şu arşivi kalp krizi geçircez valla
Eski 28-02-2007, 17:54   #14
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

İsmail hocam, resmi gündüz msn den bana sevgili Göksel'im yolladı.Dondum kaldım desem yalan olmaz.Ne yapıp yapıp yarından tezi yok tası tarağı toplayıp
bende Çanakkale'ye taşınıyorum........

Herzaman, her şeyin gönlünce olması dileğiyle.....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-2007, 20:29   #15
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Abi ustalığına diyeceğim hiç bir şey yok,maşallah her büyüklükte her balığı tutmuş veya tutmaktasın ne diyelim Allah bizlerede böyle avlar nasip etsin ben gene bir soru soracağım ismail abi,senin avlanmış olduğun yer çok akıntılı olması nedeni ile herhalde balıkcıların ağ atmaları zor olsa gerek acaba diyorum balıkcıların ağ atamama nedeni ile balıkların büyüklükleri arasında bir ilişki varmı,yani sorum şu profösyonel balıkcılar sizin avlandığınız yerde ağ atıyorlarmı.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-2007, 07:23   #16
eşref sürek
Tayfa

geçmişden günümüze güzel resimli bir anı teşekkürler
Eski 01-03-2007, 13:53   #17
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

İsmail abiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii......kaşıntıdan kurdeşen olucam vallaha abicim yaaaa... diyorum başkada birşey diyemiyorum...kısmetin hep böyle olsun abicim...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-2007, 15:12   #18
mufi
Guest

İsmail kardeş .. maşallah diyelim geçmiş zaman da olsa...herhalde bunlar dedeleri felan..yani..
inşallah ileride de aynılarından tutarsın..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-2007, 15:19   #19
ismail çakır
Kaptan

ismail çakır kullanıcısının avatarı

Alıntı:
balıkcı tafarından gönderildi
Abi ustalığına diyeceğim hiç bir şey yok,maşallah her büyüklükte her balığı tutmuş veya tutmaktasın ne diyelim Allah bizlerede böyle avlar nasip etsin ben gene bir soru soracağım ismail abi,senin avlanmış olduğun yer çok akıntılı olması nedeni ile herhalde balıkcıların ağ atmaları zor olsa gerek acaba diyorum balıkcıların ağ atamama nedeni ile balıkların büyüklükleri arasında bir ilişki varmı,yani sorum şu profösyonel balıkcılar sizin avlandığınız yerde ağ atıyorlarmı.
evet selim bey benim avlandığım bu yer gerçekten çok akıntılı ve kıyıdan 3-5 metre sonra derinleşen bır bölge.akıntı devamlı olduğu için kayıkların ağ atmaları pek mümkün olmuyor. rüzgarın lodostan esmesi suların akıntısına mani olunca kayıkçılar ağ atıyor ama oda senede 15 - 20 yi geçmez. bizim asil müşteki olduğumuz konu gece ışıkla avcılık.gerçi devletimiz ışıkla avcılığı yasaklamış ama bizde yasak uyanlara var. uymayanlara yasak falan yok malesef.bizde uygulamalar tam yapılmıyor. cezalar caydırıcı değil ve çok komik.
herşeyin gönlünüzce olmesını dilerim.
Eski 02-03-2007, 07:49   #20
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
ismail çakır tafarından gönderildi
evet selim bey benim avlandığım bu yer gerçekten çok akıntılı ve kıyıdan 3-5 metre sonra derinleşen bır bölge.akıntı devamlı olduğu için kayıkların ağ atmaları pek mümkün olmuyor. rüzgarın lodostan esmesi suların akıntısına mani olunca kayıkçılar ağ atıyor ama oda senede 15 - 20 yi geçmez. bizim asil müşteki olduğumuz konu gece ışıkla avcılık.gerçi devletimiz ışıkla avcılığı yasaklamış ama bizde yasak uyanlara var. uymayanlara yasak falan yok malesef.bizde uygulamalar tam yapılmıyor. cezalar caydırıcı değil ve çok komik.
herşeyin gönlünüzce olmesını dilerim.
buna ek olarak: bi akvaryumcu, akıntılı akvaryumlarda balıkların daha hızlı büyüdüğünü söylemişti... bu her ortamdaki balık için geçerli olabilir (tabi doğruysa)...

tabi bunlar birleşince...(ağ atan neredeyse yok, akıntılı sular, balıkların geçiş yolları, meranın yapısı, beslenme şekilleri)... böyle dadından yenmeyecek balıklar çıkıyor ortaya...

aynı şartlar buralarda da olacak ki, bakın o zaman analar ne aslanlar doğuruyormuş görün ...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları