Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-11-2007, 06:35   #1
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

Varsayılan 18 Kasım Ildır Macerası

Taygun'un yazısını okuduktan sonra ben de başımızdan geçen macerayı yazayım dedim.Çünkü baya benziyor
Yakın arkadaşım ve komşum Erol'un cumartesi günü iş çıkışı, işyerinden haftasonu için araba almasıyla başladı herşey.Tutturdu pazar sabahtan Ildır tarafına gidelim,9-10 a kadar takılıp döneriz diye.Kabul ettim haliyle.Sabah 5 sularında yola çıktık.İlk başlarda tek tük atıştıran yağmur, Güzelbahçe'ye gelmeden fırtınaya dönüştü.Otobanda ise felaket bir yağmur ve ardı ardına çakan şimşekler bize eşlik etti.Balık çiftliklerinin oraya vardığımızda 6:30 civarındaydı.Arabayı çakan şimşeklerin ışığında hayal meyal stabilize bir yoldan denize yakın bir mevkiye indirdik.Hemen saldık oltaları suya.Yengeçe vurmayınca boru kurduna geçtik ve hemen bir mırmır(cık) teşrif etti.Sonra yağmur şiddetlendi ve kaçalım dedik.Tabi bu arada yağmurluklara rağmen sucuk gibi ıslanıverdik.Fakat arabaya binince gidemediğimizi gördük.Benzer şekilde taş koyup krikoyla kaldırıp lastiklerin altına taş desteği yapalım dedik.Fakat araba kalkacağına taşlar battı sürekli.Sağnak yağmur altında ve dize kadar battığımız çamurda 3-3 buçuk saat debelendik.Daha da kötü oldu ve şasenin ön kısmı komple çamura oturdu.Son çare olarak Erol bir traktör aramaya gitti.Tabi ben de bu esnada her yerimi kaplayan çamurlu halimle olta atmayı ihmal etmedim yarım saat sonra traktör geldi ve arabayı hemen çıkarıvardi.Sonra kıyafetlerle denize girip bir güzel yıkandık resmen.Zaten ıslaktık,bari çamurumuzdan arınalım dedik.Sonra evin yolunu tuttuk.Derken hava açmaya başladı ve güzel bir iskele görüp orada şansımızı deniyelim dedik.Ama orada da çok fazla küçük balık vardı.Tuttuğum balıkları da oradaki zayıflıktan ölmek üzere olan yavru köpeğe ikram ettikten sonra yine sağnak yağmur altında eve döndük.
Balık olmasa da bol atraksyonlu bi gün oldu bizim için.
Aşırı yağmur nedeniyle maalesef fotoğraf çekemedik..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları