Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-11-2009, 11:30   #6
galip&emel kültür
Tayfa

Alıntı:
muratbaykent tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Önce tüm arkadaşlarımın Mübarek Kurban Bayramını kutlarım.Bayram öncesi, bayramın telaşından ve gelen giden olabileceğinden ava gidemeyeceğimizi düşünerek arife gününden bacanak ve Cevat bey ile beraber,çook önceden bir defa gittğimiz ve harika mercanlar aldığımız kokar koyuna gittik.Önceki gittiğimizde koyun içi kafes doluydu.Şimdi ise artık dışarı çıkarmışlar.sadece 3-5 tane kalmış.Ama sanırım onlarıda çıkartacaklar.Avımız genel anlamda çok bereketli sayılmaz.Ancak benim için ayrı bir önemi var elbette.Eğer adını yanlış bilmiyorsam hayatımda ilk defa Baraküda yada kimilerinin Iskarmoz dediği balıktan yakaladım.Hemde 2 tane.Bir tanesi 85 cm,bir tanesi 60 cm..(Çılgın gibi asılıyor ve yakalaması acayip keyif veriyor bu arada.)Bu yüzden bu av benim için çok keyifli geçti.Bu balığın dışında iri karagözler oldukça fazlaydı. Bana arkadaşlar sen bugün kazana düştün,sana kocamanlarından başka yol.al bunları kaybol dediler.(Azcıkta çekememezlik var tabii ondan.)Neyse fazla uzatmadan resimleri aşağıya ekliyorum.
Bu arada,Baraküda yada Iskarmoz her neyse,onları canlı isparoz bırakması ile yakaladım.Karagözler ise mamun ve sülünes ile yakalandı.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Yeğenim ve oğlum Ege

Bunlarda bahsettiğim karagözler.Daha irileride vardı yakaladıklarımız arasında.Ama dedimya onlardan bana vermediler

maşallah murat yakışır.afiyet bal şeker olsun.iyi bayramlar
galip&emel kültür Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları