Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-01-2010, 21:59   #1
demir35
Oltacı

Varsayılan Çeşme-Ilıca açıkları,mercan ve karagöze devam

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Yer:çeşme-ılıca açıkları
Derinlik:47mt
Hava:2 bfr-lodos
Katılımcı sayımız:2
Hedef balık:mercan ve karagöz
Tarih:22.12.2009

Gerçi bir gün öncesinden gece dısarı çıktığımda,çiğin yağmadığını gördüm,bu iyi değildi,mercan avında çiğ olmassa geceden,balık avı keyifsiz gecer,eskiden beri bu böyle bilinir,eski yaşlı balıkçı büyüklerimizden öyle gördük,ve daha olması gereken yada olmaması gereken,bir çok hava durumuda var tabiiki,onlarıda ancak denize açıldığınızda,demir attıktan sonra farkedersiniz,evet her zaman olduğu gibi,teknemin son kontrollerini yaptıktan sonra,ben ve adem abimle beraber,avlak yerimize doğru yola koyulduk,gps me kayıtlı büyük bir alana sahip taşlık bölgede,demirimizi attık,işte ne yazıkki olmaması gereken diğer bir deniz olayına bir kere dahi şahit olmustuk,koyun nerdeyse tamamında deniz dibinden çok kuvvetli akıntı vardı,ve 100 gr kursunumuz nerdeyse dibi bulmakta zorlanıyordu,korkumda yanılmamısım,balık son derece keyifsiz,nerdeyse yeme çok nazlı vurmaktaydı,böyle durumlarda son derece elinizin çok hassas olması gerekir,balık daha yemle oynar oynamaz,hafif bir tasmalama ister,5 sn uyudunuzmu geçmişola,adem abimde bir türlü balığa kendini verememişti,artık nerdeyse bana sarmaya basladıvay efendim ben balıkları nasıl çekiyormusum vs, bende ona kızıyorum bi taraftan, abi kusura bakma ama sen balık yakalamayı hakkat bilmiyorsun diye artık bende mecburen söylenmiştimo istiyor balık yemi yutsun takım ağırlassın,oohh ne ala diyorum istersen bide sen balığı çekme o kendi kendine tekneye gelsin diye söylüyorum,ve işte yinede güzelbir günün ardından her ne kadar umduğumuz avı yapamasakta,temiz hava yanımıza kar kaldı.
Rasgele ailesine sevgi ve saygılarımla...

En alttaki resimdede gopez,istavrit ve erkek mercanlar

Bu mesaj en son " 07-01-2010 " tarihinde saat 07:08 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir....
demir35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları