Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 26-11-2006, 13:38   #1
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Nerede ise karadan asla diyeceğim......!

İki haftadan beri balığa gidemediğim için,bugünü adeta iple çektim.Ekip arkadaşım ile birlikte sabahın 5.30' da yollara düşüp,soluğu yemcilerde aldık.Bu hafta havaların hep güzel olmasından dolayı yemcilerde hemen hemen her yem vardı.Aşkamdan tuzlu su yapıp buzdolabında beklettiğim sardalyaların üzerine,yemciden de 100 adet madya,bir patlak mamun alarak soluğu her zamanki yerimizde aldık.Bütün yaz bize cömert davranan gerence bu defa adeta tamtakır kuru bakır derler ya,aynen öyleydi.Sabah 07.00-08.00 gibi azıcık küçük balık tıkırdıyordu.Sonra oda kesildi.Oradan kalktık daha derin su olan başka güzergaha geçtik.Yok olmadı oradan da balıklıova tarafına geçtik.Velhasıl kibrit kutusu büyüklünde dahi isparazo bulamadan dönmek zorunda kaldık.Uykusuz kaldığıma mı yanayım,yorulduğuma mı yanayım.Halbuki bu mevsimlerde eskiden madya ile aynı güzergahlarda seyrek ama iri çupra alırdık.Eve gelince dün yani cumartesi günü çeşme/mercan koydan tekne ile çıkan bir arkadaş ile görüştüm.Dediğine göre onlarda herzamanki gibi aman aman denilecek tarzda balık alamamışlar.Gelirken bir kaç yerde durup hem geceden beri avlanan ile hemde bizim gibi sabah gelen bir iki gurup ile görüşdüm,herkez aynı idi.Acaba havaların tam olarak oturmamasından mıdır nedir bilemiyorum.Malumunuz üzere kasım ayı bitti ama,hala ne kış geldi,ne yaz gitti.(Vallahi bugün karadan balık almak bana göre ''Tekeden süt sağmaya çalışmaktan '' daha zor geldi.)Neyse inşallah bugün tekne ile çıkanlar İzmarit ve gopez dışında iyi bir şeyler alabilmişlerdir.

Bu mesaj en son " 26-11-2006 " tarihinde saat 15:24 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 26-11-2006, 15:35   #2
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

canın sağolsun ishak bey bir dahaki sefere inşallah......

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-2006, 16:27   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

İshak abicim balıkları bitirdim kalmadı demiyorsunda havalara suç atıyorsun bak olmadı bu

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-2006, 21:32   #4
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Karadan av alabilmek,neredeyse piyango kazanmak gibi bir şey oldu bu son zamanlarda.Su sıcaklıkları mevsim normallerin üstünde,rüzgar bir küzeyden bir güneyden esiyor,yağmurlarda ya sel şeklinde ya da hiç yok.Ege denizindeki günlük ufak tefek sarsıntılar ise olağan oldu artık.Zannedersem balıklarda şaşkınlık içinde,rasgele bir yaşam biçimine uymaya başladılar galiba.Artık bu gidişle karadan ava gitmekten ziyade pikniğe gidiyoruz demek gerekir,sucuk-köftelerde pişerken biraz eğlenmek içinde oltalarımızı suya salarız düşüncesi hakim olacak bu gidişle,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-2006, 21:35   #5
gokseldbuga
Guest

abi bir dahaki sefere insallah. Ben de 2 gundur uykusuz calisiyorum, nasil da guzeldi hava bugun,uzuluyorudum gidemedim diye, sşu da gerçek ki Sonbahar basladigindan beri gunesli havalarda, Ildir taraflarinda hic dogru duzgun av yapamadik, içime de dogmadi degil bugun balik yapmayacagi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-2006, 07:24   #6
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Arkadaşlar hepinize katılıyorum.Cumartesi erkenden kalktım.Tuhaftır annem de gelmek istedi benimle balığa.Eh iyi hadi bakalım dedik.Gittik Çeşmealtına tık yok bende.Validesultan dip kıbrıslı sardalyalı takımla bir parça karagöz yakaladı ama o da o kadar ufaktı ki (sadece gözden ibaretti desem yeridir) Doğal olarak hooop geriye..Tabi bizde eve.Pazar günü akşam suyuna Sahilevlerine gittim.Önce askeriyenin arka tarafına ordan da öntarafına geçtim.Ama nafile...Sıtkım sıyrıldı valla.Yem olarak sülünes,boru kurdu ve sardalya vardı ama yok yok yok... Orda amcamın birisiyle muhabbet ettik bayabi.Cuma akşamı menekop kaçırmış,karaya kadar çekmiş ama alamamış,köstekten koparmış balık.Dün gecede en son ben kaldım...Saat 22,00 kadar ama sonunda şayet ordalar ise balıklar kazandı diyebilirim(bütün yemlerimi ve gidenlerin bana bıraktıklarını da balıklara hibe ettim)Bu kıyağımı da unutmazlar inşallah bir dahaki sefere ne diyim...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-2006, 07:44   #7
aganta borina borinata
Guest

durum vahim ...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-2006, 07:50   #8
giritli
Kaptan

Valla Tayfur öyle bir durumdayım ki sorma...Hani artık ufak olsun tutayım,sonunda denize geri salayım ama yine de bişeyler tutayım...Ya da tutamasam da bi tık desin yahu...Hani o kadar kötüyüm yani...

Eski 27-11-2006, 08:06   #9
giritli
Kaptan

En sonunda kafayı kırıp(tabi paraya da kıyıp)karadan kullanılabilen balık buluculardan alıcam o olucak...At denize bak balık var mı? Varsa çıkar takım taklavatı.Baktım balık yok hiç debelenmeden volta.Aslında beni deli eden tarafı daha çok o kadar ekipmanı çıkart sonra toparlan başka yere geç,tekrar yayıl...
Akşama kadar çıfıtım çıkıyor valla...Cuma günü sordum hisarönündeki malzemecilerden birine 175 $ dedi karadan kullanılanına..Nedersiniz işe yararmı acep...?Gerçi inceledim tarama açısı 20 dereceymiş.

Eski 27-11-2006, 08:15   #10
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi
Karadan av alabilmek,neredeyse piyango kazanmak gibi bir şey oldu bu son zamanlarda.Su sıcaklıkları mevsim normallerin üstünde,rüzgar bir küzeyden bir güneyden esiyor,yağmurlarda ya sel şeklinde ya da hiç yok.Ege denizindeki günlük ufak tefek sarsıntılar ise olağan oldu artık.Zannedersem balıklarda şaşkınlık içinde,rasgele bir yaşam biçimine uymaya başladılar galiba.Artık bu gidişle karadan ava gitmekten ziyade pikniğe gidiyoruz demek gerekir,sucuk-köftelerde pişerken biraz eğlenmek içinde oltalarımızı suya salarız düşüncesi hakim olacak bu gidişle,sevgilerimle
onur bey erol abinin dediklerine katılıyorum...zaten az olan balık nüfusuna da uzun süren kararsız hava mum dikiyor...

gerçi karadan balık almak her zaman zordur...doğru zaman da, doğru yerde, doğru balığı avlamaya çalışmak lazım...bizim buralar izmire nazaran daha bakir yerler...denizin sehre 45 km uzakta olması adana da balık merakını daha çok gölde tutuyor...o yüzden deniz genelde sakindir...oradaki balıkçılarda ağla barikatla uğraşırlar ve sadece eğlence için olta atarlar...yani deniz avı konusunda adana nın ilçeleri sizin oralara nazaran daha bereketlidir tahminimce...

kıyıdan olta atacaksanız olabildiğince bakir noktaları tavsiye ederim...hem sakin bi gün geçirirsiniz hemde av yaparsınız...tabi izmir de gidebileceğiniz mesafelerde böyle yerler varmıdır bilmiyorum walla...bende 6-7 aydır denizde olta atabilmiş değilim...ilk fırsatta gideceğim ava ama tekneden avlanacağım...
sizede tekneden av yapmanızı öneririm...kıyıdan alacağınız 2-3 çupra sizi tatmin etmeyebilir...yekneden de yer bilen kişilerle ava gitmeniz gerekir zira yine boş dönmemek iştenbile değil...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları