Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Tanışma

Tanışma Üyelerimizle tanışıp kaynaşabileceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-12-2006, 18:58   #1
hhlevent
Oltacı

hhlevent kullanıcısının avatarı

Varsayılan H. Hilmi Levent kimdir?..

Merhaba balıkçı arkadaşlar,
Sizlere kısaca hayatımdan bahsedeyim. Aslen Tarsus ilçesinin Gülek beldesindenim. Çocukluğum her köy çocuğu gibi çok meşakkatli geçti. İşlerden fırsat buldukça çatallı lastiklerle bahçelerimizde kuş avlardık. Bu tutku eksilmeden hatta artarak beni avcılığa itti. Okulu bitirip mesleğime başladığımda bu tutku beni daha faza sararak normal avcılığa yani tüfekle av yapmaya götürdü. Herkes kahve ve lokallerde vakit geçirirken ben kendimi doğanın kucağına attım. Bu meyanda aynı tutkuya bağlı bir çok arkadaşlar da edindim. Yine şunu da öğrendim ki, hayatta unutulmayan iki şey var onlar da askerlik ve avcılık anılarıyla arkadaşlıklarıdır. Bu yaşıma geldiğimde hayatımın çok zor şartları olmasına rağmen hemen hemen hepsinin anısının silinmeye ve tozlanmaya yüz tutmasına karşın yaptığım avların ve de av arkadaşlarımın samimi sıcaklığı ve canlılığı içimde kaybolmadan aynen yaşamaktadır. Doğayı çok çok sevmeme rağmen onun için üzülüp sızlandığım da çok olmuştur ve de olmaktadır. Tavşanı farla avlayan avcı bozuntusu ne ise balığı dinamitle ve de buna benzer vasıtalarla avlayan vicdansızı ben aynı kefeye korum. Avcı demek aynı zamanda balıkçı da demektir. Av sezonu dışında balıkla ilgilenmeyen çok az avcı tanırım. Dolayısıyla ben fırsat buldukça arkadaşlarımın teşviki ve tavsiyesiyle balıkçılığa başladım. Bu tutkum av tutkum ne kadarsa o kadar gelişti. şimdi senelerin avcısı olduğum kadar balıkçıyım da. Oltalarım, tüfek ve fişeklerim gibi rüyamı süsleyen arkadaşlarımdır. Bu kısa girişten sonra zaman zaman senelerin bende bıraktığı izlenimlerimi sizlere aktarırım inşallah...

Şimdilik hoşçakalın.
Sponsored Links
Eski 19-12-2006, 19:02   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Hüseyin abi bu güzel yazın için teşekkür ederim çok anlamlı ve çok değerli

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 20:20   #3
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

H.Hilmi Bey, size eğer müsade ederseniz Hüseyin amca demek istiyorum.. Doğaya verdiğiniz değer her avcının içinde bulundurması gereken bir duygu.. Ancak sizinde dediğiniz gibi avcılığı katliama dönüştüren insanlar mevcut maalesef.. Söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız..

Hüseyin amca, Tarsus Gülekliyim yazmışsınız özel bir sorum olacaktı, aynı köyden çok sevdiğim Allah rahmet eylesin bir arkadaşım babası vardı, belki tanırsınız Ahmet Yalçın..
(arkadaşlar kusura bakmayın, beldenin ismini duyunca merakıma yenilemeyip sormak istedim)
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 20:32   #4
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

tekrar hoşgeldiniz sayın abim. ne güzel de anlatmışsınız. saygılar.

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 21:17   #5
aserkansatı
Guest

Abi tekrar hoşgeldin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 21:20   #6
murataslan
Oltacı

murataslan kullanıcısının avatarı

Merhaba abilerim...

Bendeniz de Hüseyin Hilmi Levent'in oğlu Murat Aslan. Babamı üye yaptıktan sonra baktım sitede üst düzeyde bi arkadaşlık kol gezmekte, bu güzel ortamdan ben niye faydalanmayayım dedim. Eee babam ayrı ben ayrı tabi. Amasya Üniversitesinde okuyorum. Babam kadar olmasa da avcılıkla ilgilenirim fırsat buldukça(Hani fişek ölçüleriydi kaşık yapımıydı anlarım yani). Neyse günlük uğraşlarım dışında websitesi tasarımı ve yönetimiyle ilgiliyimdir. Onun dışında babamı sanal ortama taşımakla yükümlüyüm... bundan zevk alıyorum

@varior abi dayanamadım cevap vereyim bi soru sormuşsun:
Ahmet Yalçın benim bildiğim bir adet var babama da daha sonra sorarım. O Ahmet Yalçın da anne tarafı dedemin kardeşi. Fakat rahmetli sözü geçmiş öyle bir olay olmadı. Yalçınlar geniş bir sülale yarın babama iletirim.

Hepinize iyi akşamlar. Elimden gelen yardımı(her yönde) yapmaya hazırım.
Rastgele...
Eski 19-12-2006, 21:49   #7
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Hilmi abi aramıza hoşgeldin.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 21:54   #8
aserkansatı
Guest

Alıntı:
murataslan tafarından gönderildi
Merhaba abilerim...

Bendeniz de Hüseyin Hilmi Levent'in oğlu Murat Aslan. Babamı üye yaptıktan sonra baktım sitede üst düzeyde bi arkadaşlık kol gezmekte, bu güzel ortamdan ben niye faydalanmayayım dedim. Eee babam ayrı ben ayrı tabi. Amasya Üniversitesinde okuyorum. Babam kadar olmasa da avcılıkla ilgilenirim fırsat buldukça(Hani fişek ölçüleriydi kaşık yapımıydı anlarım yani). Neyse günlük uğraşlarım dışında websitesi tasarımı ve yönetimiyle ilgiliyimdir. Onun dışında babamı sanal ortama taşımakla yükümlüyüm... bundan zevk alıyorum

Ahmet Yalçın benim bildiğim bir adet var babama da daha sonra sorarım. O Ahmet Yalçın da anne tarafı dedemin kardeşi. Fakat rahmetli sözü geçmiş öyle bir olay olmadı. Yalçınlar geniş bir sülale yarın babama iletirim.

Rastgele...
Sen de hoş geldin Murat...Ben Lokman Hekim İşitme Engelliler İlköğretim Okulundayım.Beklerim dostum...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 22:40   #9
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
murataslan tafarından gönderildi
Merhaba abilerim...

Rastgele...
Murat arkadaşım sen de hoşgeldin aramıza ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 22:45   #10
murataslan
Oltacı

murataslan kullanıcısının avatarı

eyvallah abi teşekkürler...
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları