Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-02-2007, 11:23   #1
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Varsayılan Zeytinbeli günümüz...

Pazar günü, hava güzel deyip çıktık yola.. sitedeki resimlere baka baka iç geçirip mutlaka gidip deniz havası almak lazım dediğimiz ve gittiğimiz, güzelde "hava" aldığımız Zeytinbeli maceramız bana göre süper geçti.. Benimle gelen Sadık abi, Hilmi ve Yalçın kardeşime burdan teşekkür ederim..
Geçen gün ile ilgili resimlerin bulunduğu link aşağıdadır.. Bir adet Levreği at-çek yaparken 3'lü tüy takımı ile Hilmi kardeşim yakaladı.. Yaklaşık 20 tane el oltası vardı ama "tık" yoktu.. Sanırım havaların ısınmasını biraz daha bekleyeceğiz.. Gerçi dün çok güzel bir hava vardı, bir denize girmediğimiz kaldı ama kısmetten öteye gidilmiyor.. Artık bir daha ki ava..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 12-02-2007, 12:16   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Savaş abi avdan ziyade mangal ve odun ateşinde kahve güzel olmuş
levrekte hiç fena değil tebrik ederim birdahaki sefere daha iyilerine inşallah
şu tüylü atçek takımı konusunda bizi aydınlatırsan ayrıyetten sevinirim

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2007, 13:12   #3
aganta borina borinata
Guest

savaş iyi bi gün geçirmişsiniz...balık için uygun bi deniz yokmuş ama...kısmet inşallah bi dahaki sefere daha iyi bi av yaparsınız...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2007, 13:34   #4
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

savaş muhabet çok güzel hele müzik düzenlemesi nefis tebrikler maksat muhabet olsun,
Eski 12-02-2007, 13:41   #5
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Maşallah..........

Savaş'ım mangal'ın kokusu taaaaaaa buralara kadar geldi.
Senin de dediğin gibi kıyıdan balık için azıcık soğukların kırılması lazım.....Gerçi hepimiz bilene bilene mızrak gibi olduk.. Ama kıyı için daha erken....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2007, 14:44   #6
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Savaş mangalda kahvenin kokusu buraya kadar geldi valla . Müzikle falan süper olmuş, eline sağlık...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2007, 14:55   #7
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Savaş en kötü gününüz böyle olsun abi. Balık bahane, ortam dostluk şahane, insan daha başka ne ister? Elbette balık olsa daha iyi oludu diyeceksin ama sağlık olsun. Hava biraz esse denizde çalkantı olsa o çay ağazından o ispendeklşer gibi çok yakalardınız diye tahmin ediyorum, sağlık olsun bir dahaki sefere inşallah. RASTGELSİN
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2007, 20:21   #8
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Savaş abi avdan ziyade mangal ve odun ateşinde kahve güzel olmuş
levrekte hiç fena değil tebrik ederim birdahaki sefere daha iyilerine inşallah
şu tüylü atçek takımı konusunda bizi aydınlatırsan ayrıyetten sevinirim
Teşekkürler arkadaşlar, dediğiniz gibi güzel bir gün oldu.. Ben çok memnun kaldım, stres filan kalmadı bu bana bir ay gider sanırım.. Ama fırsat bulsam, balık çıkmayacağını bilsem bile, yine giderim..
Taygun balığı aldığımız takımın resmini iki parçada çekmiştim, resim büyük olduğundan eklememiştim, şimdi küçülttüm, aşağıda balık malzemeleri satan yerden aldığımız hazır takımlar ama aldığım üç takımın ikisi çürük çıktı, ipleri koptu.. Alırken kontrol etmek yada becerebilirsen "moz nickli Murat arkadaşım" gibi kendin yapacaksın..

1-tüy takımı

2-şamandıra

3-levrek
(Haldun, bence ispendek değil - bana büyük gibi geldi.. gerçi 100 gr. da yakasak Levrek diyeceğiz de... )
Not : Bu konuda Erol hocamızdan yardım isteyelim..

Bu mesaj en son " 12-02-2007 " tarihinde saat 20:24 itibariyle varior tarafından düzenlenmiştir....
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-02-2007, 08:53   #9
aganta borina borinata
Guest

ispendeğin ağabeyi işte ...

bu takımı bağlamak zor değil yani iğne bağlamayı bilen ve bunu bağlamak isteyen çok kolay yapabilir bunu...rauf kaptan eklediği videoda açık açık anlatmış ve göstermiş...bu tüylü at çek takımı için önerilen kaz tüyüdür...levrek ve çatal kuyruk zaman zaman beyaz zaman zaman da koyu renkli tüylere tepki gösterir...ben bi ara ördeklerdeki yanarlı dönerli tüylerden yapmıştım bu takımı...çok farkı olmadı...takımın önüne bağlanan şamandıra hem takımı uzağa atmak hem suyun üzerinde durmasını sağlamak hem de gelirken suda ses çıkararak levreğinve bazı avçı balıkların ilgisini yeme yöneltmek için kullanılır...bu takımın en arkasına silikon zargana da eklerseniz daha avcı bi takım olacaktır...ama silikon zargana atışlarınız iyi değilse bedene dolanıp duracaktır...

olta suya atıldıktan sonra çalma (tasmalama ama çok sert-hızlı ve çok kısa ve ya uzun mesafeli olmayacak) hareketi ve misinayı sarma ritmik olacak...tüylerin bedene dolanmaması için takım suya düşerken hafif geri çekilmeli...ki bu hareket tüyleri ileriye doğru savurur...

bu takıma genelde ispendek ve bu boylarda avcı balıklar tepki verir...yani bu takımala büyük balık pek nadir yakalanır...ama ispendek ve boylarında ki avcı balıklar için hele ki zamanlama yer ve şans faktörleri denk gelmişse çok güzel bi takımdır...

eğer elinizde tüy yoksa ve av yerindeyseniz...çevrenizdeki balıkçılarda bu takımla balık alıyorlarsa...bu takımı hazırlamak için sigara paketlerinin içindeki beyaz olan aliminyum kaplamalı kağıtları yada etrafınızda uygun renklerde tüy bulabilirseniz onları kullanın...kaz tüyü hem dayanıklıdır hem de suyun içerisinde ip gibi düm düz gelmez bu yüzden en uygunu budur...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-02-2007, 15:40   #10
Egeli
Tayfa

Egeli kullanıcısının avatarı

Balık bir yana iyi bir gün geçirmişsiniz..
Ayrıca İspendeğin Ağabeyi de fena değil...

...Forza Çipura...
Egeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları