Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-03-2007, 13:06   #1
gokseldbuga
Guest

Varsayılan 18 Mart 2007 Cesmealti

eeee rapor nerede? bugun P.tesi saaaat 15:07 hala rapor mapor yok
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 19-03-2007, 13:08   #2
Güven ÖZYELDAN
Guest

abicim utançtan yazamadılar galiba raporu kimse
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-2007, 13:37   #3
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Yiğidin malı meydanda beyler...ama pazar günün en güzel balığını ve de teknede tek kalamar çeken zat-ı muhteremin rapor yazması gerektiğini düşündüğüm için konuyu ben başlatmadım...hele bi tagocum konuyu açsın diyecem ama gıyabımızda zaten açılmış durumda ...tagom günün yorumunu yapıp da kendindeki fotoları ekleyince hiç merak etmeyin arkadaşlar ben de gerekenleri yazıcam ve de bendeki fotoları ekliycem ... merakla bekleyin anacıııım...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-2007, 13:57   #4
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Yok kardeşim rapor mapor, deli etmeyin adamı. Balık vardı da biz mi tutmadık

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-2007, 15:37   #5
mufi
Guest

Allah Allah.. ilk kez böyle bir rapor görüyorum ..
balık tutanlar ortada yok???? balıga gitmeyenler merakta... saat olmuş pazartesinin saat 17,30 u millet kapı/duvar..
beyler eger dün makinam saglıklı çalışsa idi akşamdan heberi aktaracaktım..
olmadı bugün kendi raporumu yazdım...özür diliyorum..
lütfen sorumlu oldugumuzu bilelim ve raporları pazartesi en geç saat 10 .00 da verelim. yaaa..cık..cık..
efendim?? nerede kalmıştık.. Şimdi Taygun kardeşim malum okullu.. ama diger tekneciler.. neredeler??
tık dahi yokmuydu?
bir kayabalıgı ? bir lapin? parmak kadar ispari?..nerde..??
ne olursan ol yinede gel...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-2007, 19:07   #6
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Rapor nerde rapoooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.: deli:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-2007, 19:18   #7
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

alooooooo herkes birbirinin üstüne atıyor, mert rapor mapor yok diyor, onur tagoya pas atıyor, tagodan ses çıkmıyor...... hışşşşşşşş ne işşşşşşşş

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-2007, 19:25   #8
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Günün adamı olarak adlandırılmak beni onurlandırdı fakat inanın sadece şansım yerindeydi bu gün.
Sabah fiks olarak adnan abiler beni gelip aldılar ve kahvaltı yapıp yem tedarik ettikten sonra çeşmealtına intikal ettik. Tekneyi hazırladık daha ilk dakikada adnan abinin bu gün bizi ne kadar üzeceği belli olmuştu Adnan abiye yol verme dedik ama dinlemedi pervaneye halat sardırdık allahtan 2 tur sarılmış hemen işi kurtardık ve limandan sağ sağlim çıktık. İlk önce benim iç güdülerime göre bir yere demir attık. Biraz zaman geçtikten sonra kerterizi alıp birdaha oraya gitmemek üzere demiri topladık. Bu arada çapanın yaklaşık 7-8 kg ve 10 metre kadarda zincirli olduğunu söylemeden geçemiycem. Neyse ordan kalktık başka bir yere gittik adnan abinin iç güdülerine göre demir attık fakat tam anlamıyla çamura battık kurşunlar çamurun içine gömülüyordu o derece ordan kalktık baktık ki böyle iç güdüyle olmuyor teknelerin toplu bulunduğu bir yere gittik çapa atmadan önce motoru boşa alıp olta salladık baktık bu sefer balık var durduk tekrardan demir attık. Herkes bolca izmarit-ısparoz tutuyordu benim tek artım 4 tane kalamar denk gelmesiydi aynı kalamar rapalasıyla 2 metre yanımda olta atan mert abinin halini siz düşünün. Herşey iyi güzel giderken birden balık kesti tabi az sonra nedenide belli oldu çevremizde yaklaşık 30 civarı yunus balıkları sıkıştırmış öğle yemeğine başlamışlar. Kalkıp herkesin bildiği meşhur pita fenerinin ordaki taşlığa gittik. Başlarda bolca hanfoz (orfoza benzeyen hanozlar) tuttuk. Bir ara baktım olta elimden gidiyor hooooooooop nereye dedim ve iri karagözü çektim elime sığmadı rivayetlere göre balığı çektikten sonra tansiyonum 20 ye çıkmış pancar gibi kızarmışım Bu arada mert abide geri kalmadı 1 mercan 1 karagöz çekti onu adnan abide karagöz çekti ama onur abiden ses seda yoktu.Neyse baktık burdada balık keyifsizleşti yine yer değiştirdik. Bu süre boyunca hep çapaları elle çektim. Sonraki gittiğimiz yerde teknede mevcut bulunan topu kullanmayı denedik ehh sonuç fena değil yine bir 10 metre kadar ben çektim ama hiç yoktan iyidir.son gittiğimiz yerde izmarit-ısparozlar devam etti. Akşam karanlığında bir daha topla çapa çekme faslı yaptık bunda biraz başarısız olsakta eh fena değil yine hatta video çekmeyi bile düşündük ama 2 tekne olması gerekiyordu net ve anlaşılır olması için onuda daha sonradan çekeriz.
Adnan abi benim ısparozcu ünvanımı aldı elimden benden çok daha fazla ısparoz çekti eh bende kalamar çektim heralde artık kalamarcılığa terfi ettim
fotoğrafta fazla balık yok adnan abiyle aynı kovaya koymuştuk balıkları bende kalamar olduğu için diğer balıkların çoğunu ona verdim eh yeğenimiz taze balık yesin değil mi
Bu arada limanda tekneyi toparlarken tekne sahibi ahmet abi şöyle bir söylemde bulundu
- adnan eagle 'ı yerine koydun mu
veeee öğrendik ki teknede balık bulucu olmasına rağmen adnan abi bütün gün bizi ordan oraya gezdirdi yan teknelere kaç metre derinlik var diye sorduuu ahh ahh tabi bu dalgınlığı beni eve bırakırkende devam etti yolu kısalttım kısalttım dedi eve yarım saat geç döndüm neyse Adocum seni seviyoruz balık bulucuyu kullandırmasanda, yolu uzatsanda, pervaneye halat sardırsanda daha sayayım mı söylüyorummm beni aç bıraktılar tüm gün yarım ekmek helva ile durdum tabi teknedeki diğer şahıslar balık ve çapa çekmedikleri için efor sarfetmediler buna paralel olarak acıkmadılar ama ben açlıktan ölmek üzereyken evde müdahale etti annem öyle kurtardım paçayı birdaha adam başı 1 ekmek almazsanız ben gelmiyorum

videoları youtube yüklüyorum en kısa sürede (adnan abinin ısparoz avları )

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-2007, 19:32   #9
gokseldbuga
Guest

Tagocum yunus munus hikaye, o balıklar bizden zeki, almışsınız tekneye zıpkıncıyı balık mı gelir Allahaşkına ( seni katmıyorum Tagocum, kalamar dedektörüm) . Mert şöyle bir baksa ürker o balıklar .
Adnan abi derinlik 10 mt civarı, ben bakmadan söyleyeyim sana
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-2007, 19:37   #10
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

kalamarcılık ve şimdide çapacılık ha.... valla helal olsun tago dağcılıkta vardı maşallah yeteneklerine sürekli yenilerini katıyorsun.... tam bir balıkçı oldun demekki, baksana her kademesinde emeğin var .
bu arada adnan abi çok çektirmiş sana ( gıcıkmı gidiyor ne he heheeee).
adnan abi ben geldiğimde istemem bak öyle iç güdü falan, yemez abi.... , balık bulucu varken neymiş o içgüdü...... bizi bozar abi........
şaka bir yana valla maceralarınızı merakla bekliyordum, okurken inanın keşke dedim keşke bende orada olabilseydim .

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları