Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-10-2007, 07:50   #1
er35han
Kaptan

er35han kullanıcısının avatarı

Varsayılan tekneye merhaba

yaklaşık 3 ay önce onur'la(giritli) aldığımız polyester tekne,nihayet pazar günü suyla buluştu .hafta sonu yine kayınbiraderin yanında aliağadaydık. biraz iş, biraz muhabbet fırsat bulursakta avlanırız diye plan yapmıştık. işle ilgili kısım pazar öğ. sonraya kalınca,bizde sabah erkenden diğer önemli konuya bakalım dedik.sabah altıda teknemizin yanına vardık. dört balığa susamış avcı(kayınço ve eşi,ben ve eşim) vakit geçirmeden ''gemiyi'' suya indirdik . kürek çekmeye ilk başladığımızdaki hafif rüzgar,yaklaşık on dakika sonra iyice şiddetlendi ve maalesef kayınçonun eskiden kalma deniz korkusu nüksetti.karaya çıkmak isteyince,fazla ısrar etmeden tekrar gerisin geri kürek çektik. ama sürprizler bitmiyor kıyıda nevzat bizi bekliyordu, onlarda olta atmaya gelmişler. diğer sürprizse kıyıya vardıktan kısa bir süre sonra denizin yine sütliman olması .
bundan sonrasını tahmin edersiniz, yeni ekip nevzat eşliğinde bir saatlik gecikmeden sonra yine sularla buluştu. kısa sürede avlanmayı düşündüğümüz noktaya vardık. önce;çupralar için hazırladığımız oltalarımıza madyaları takarak olabildiğince öteye salladık. teknenin hemen altına da diğer balıklar için boru kurdu ve sülünezle donattığımız oltaları bıraktık.aşağısı gopez yatağıymış, daha kurşun yere düşmeden atlıyorlar yemlere,arada da ısparoz ve karagözler.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
bir ara nevzat olta değiştirdi, zargana oltası hazırladı. beş dakika geçmeden hoooop misafir teknede;
baktım zarganalar hala su yüzeyinde bende olta değiştirdim ve....
eşim ve sinem gopezlerle çok mutluydular, keyiflerine diyecek yoktu. saat 14:30'a kadar avlandık. çupralara attığımız oltalara sadece bir kez balık vurdu,ama ne vuruş.. nevzatın kamış,ucunu öyle bir eğdi ki kırılacak sandık. hemen oltayı alıp tasmaladı, balık oltanın ucunda ama yukarı gelmeye hiç niyeti yok. bende zarganayı filan bırakıp kepçeye uzandım amaaaaaaaaa...
balık bir kafa darbesiyle 0.35mm'lik ilk kez o gün kullanılan misinayı koparıverdi. nevzatın halini ne siz sorun ne ben söyliyeyim ''abi en az 3 kiloluktu'' dedi durdu kıyıya çıkana dek.
hasılata gelince tam 48 adet zargana ve bol miktarda gopez vb. balık.

kısaca çok zevkli ve keyifli bir gündü, inşallah tekrarı olur.

en güzel günlerimiz;henüz yaşamadıklarımız
erhan karasu/1975/gaziemir-İZMİR
er35han Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 02-10-2007, 07:56   #2
BLACK SHARK
Kaptan

BLACK SHARK kullanıcısının avatarı

Tebrikler Kardesim ..
cok güzel bir gün gecirmissiniz ..bol av bol günes ve deniz.
güzel Aile ortami , afiyet olsun.

selamlar - rastgelsin

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...
DAMARLARINDA KI ASIL KANDA MEVCUTTUR
BLACK SHARK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-2007, 10:09   #3
gırgırcı
Oltacı

kurutmuşsunuz aliağayı. bu kadar çok balık tutulurmu kardeşim.

vatozdur o vatozzzzzz

inşallah devamı gelir.
RASTGELSİN.

Süleyman BAŞARAN
Aliağa
1963
gırgırcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-2007, 11:08   #4
Rauf
Guest

Alıntı:
er35han tafarından gönderildi
yaklaşık 3 ay önce onur'la(giritli) aldığımız polyester tekne,nihayet pazar günü suyla buluştu .hafta sonu yine kayınbiraderin yanında aliağadaydık. biraz iş, biraz muhabbet fırsat bulursakta avlanırız diye plan yapmıştık. işle ilgili kısım pazar öğ. sonraya kalınca,bizde sabah erkenden diğer önemli konuya bakalım dedik.sabah altıda teknemizin yanına vardık. dört balığa susamış avcı(kayınço ve eşi,ben ve eşim) vakit geçirmeden ''gemiyi'' suya indirdik . kürek çekmeye ilk başladığımızdaki hafif rüzgar,yaklaşık on dakika sonra iyice şiddetlendi ve maalesef kayınçonun eskiden kalma deniz korkusu nüksetti.karaya çıkmak isteyince,fazla ısrar etmeden tekrar gerisin geri kürek çektik. ama sürprizler bitmiyor kıyıda nevzat bizi bekliyordu, onlarda olta atmaya gelmişler. diğer sürprizse kıyıya vardıktan kısa bir süre sonra denizin yine sütliman olması .
bundan sonrasını tahmin edersiniz, yeni ekip nevzat eşliğinde bir saatlik gecikmeden sonra yine sularla buluştu. kısa sürede avlanmayı düşündüğümüz noktaya vardık. önce;çupralar için hazırladığımız oltalarımıza madyaları takarak olabildiğince öteye salladık. teknenin hemen altına da diğer balıklar için boru kurdu ve sülünezle donattığımız oltaları bıraktık.aşağısı gopez yatağıymış, daha kurşun yere düşmeden atlıyorlar yemlere,arada da ısparoz ve karagözler.
bir ara nevzat olta değiştirdi, zargana oltası hazırladı. beş dakika geçmeden hoooop misafir teknede;
baktım zarganalar hala su yüzeyinde bende olta değiştirdim ve....
eşim ve sinem gopezlerle çok mutluydular, keyiflerine diyecek yoktu. saat 14:30'a kadar avlandık. çupralara attığımız oltalara sadece bir kez balık vurdu,ama ne vuruş.. nevzatın kamış,ucunu öyle bir eğdi ki kırılacak sandık. hemen oltayı alıp tasmaladı, balık oltanın ucunda ama yukarı gelmeye hiç niyeti yok. bende zarganayı filan bırakıp kepçeye uzandım amaaaaaaaaa...
balık bir kafa darbesiyle 0.35mm'lik ilk kez o gün kullanılan misinayı koparıverdi. nevzatın halini ne siz sorun ne ben söyliyeyim ''abi en az 3 kiloluktu'' dedi durdu kıyıya çıkana dek.
hasılata gelince tam 48 adet zargana ve bol miktarda gopez vb. balık.

kısaca çok zevkli ve keyifli bir gündü, inşallah tekrarı olur.
Erhan arkadaşım Tekneniz hayırlı uğurlu olsun ne bu yaa balığı kırmışsınız helal olsun güzel bir gün ve muhabbete cabası tebrikler.birde rekor zargananız var.benim actığım bir topik var rekor balıklar üzerine oraya gönder bu balığı ilerde hepsini toplayıp bir slayt yapıcam selamlar.

Bu mesaj en son " 02-10-2007 " tarihinde saat 11:13 itibariyle Rauf tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-2007, 12:46   #5
eşref sürek
Tayfa

arkadaşlar yeni tekneniz hayırlı olsun açılışı güzel yapmışsınız bol balıklı temiz havalı bir gün insan başka ne isterki allah muhabbetinizi bozmasın rastgele
Eski 02-10-2007, 15:04   #6
mufi
Guest

Maşallah erhan/onur/nevzat üçlüsüne..şansınız daim olsun..
ve bu arada tekne de hayırlı ve kazasız belasız kullanmak nasib olsun...

Bu mesaj en son " 02-10-2007 " tarihinde saat 15:07 itibariyle mufi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-2007, 17:13   #7
er35han
Kaptan

er35han kullanıcısının avatarı

çok teşekkürler arkadaşlar, inşallah teknemiz hayırlı uğurlu olur. teknemizin şimdilik motoru yok,bir kaç ay kol kaslarımızı geliştireceğiz. motoruda tamamlayınca rauf abimle süleyman abime rakip olacağız inşallah.
süleyman abi vatoz matoz değil kesin üç-beş kiloluk çupraydı valla.

en güzel günlerimiz;henüz yaşamadıklarımız
erhan karasu/1975/gaziemir-İZMİR
er35han Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-2007, 18:17   #8
mufi
Guest

Alıntı:
er35han tafarından gönderildi
çok teşekkürler arkadaşlar, inşallah teknemiz hayırlı uğurlu olur. teknemizin şimdilik motoru yok,bir kaç ay kol kaslarımızı geliştireceğiz. motoruda tamamlayınca rauf abimle süleyman abime rakip olacağız inşallah.
süleyman abi vatoz matoz değil kesin üç-beş kiloluk çupraydı valla.
Güzel insanlar ... önümüz kış. aman küreklere fazla güvenmeyin.. hatta motora bile.
ufukta hava karardımı+deniz çizgisi yok oldumu hemen kaçın...
gün içinde stabil giden hava bir anda değişip rüzgarda dönerse ,sakinde olsa esintiye ve çırpıntıya başladımı hemen kaçın.
teknede mutlaka yedek çapa ipiniz ve yedek çapanız olsun....
aman ha teknede aşırı derecede kafayı bulmayın..
dikkatli olun..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-2007, 20:37   #9
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Erhan abicim öncelikle transatlantik geminizin suya inmesine çok sevindim hayırlısı olsun. Forsa lazım olursa ben her zaman buralardayım haberin olsun
Ayrıca bir maruzatım var Erhan abi bu aralar pek bi zayıfladım pantolon durmuyor belimde şu zarganalardan bana bi kemer yapalım
Tülay ablamda benim balığı kapmış onada selamlar saygılar
Ayrıca siz bu gidişle aliağada organize balık avı örgütü kuracaksınız sanırım Süleyman abi bir yandan Nevzat abi diğer yandan şimdi birde siz dahil oldunuz yandı ortalık

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-2007, 21:27   #10
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Maşallah erhan/onur/nevzat üçlüsüne..şansınız daim olsun..
ve bu arada tekne de hayırlı ve kazasız belasız kullanmak nasib olsun...
Muvaffak abicim selamlar...biliyorum epeydir çok hayırsızlık ettim ama iş-güç malum...Tebrikler için teşekkür ama maalesef ben yoktum orda abicim...
İnşallah bir dahaki sefere nasipse beraber çıkarız...

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları