Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-07-2011, 11:38   #1
CEMAKO
Tayfa

Talking Karareis balık avı (ama balıksız)

Arkadaşlar merhabalar 22 Temmuz 2011 cuma günü ben,bilader,yeğenimi ve kızımıda alarak saat 19:00 civarı Karareis'e kamp kurarak balık avı yapmaya karar verdik.
Yemlerimiz; taze sardalye, Sülünez, Boru Kurdu, Madya, Çiftlik yemi,

Takımlarımız ; 3'lü klasik kurşunlu takım, Kurşunsuz tekli takım, Sardalya sarmak için kıbrıs, Canlı yem yakalamak için sepet

av yerimize saat: 21:00 civarında vardık hemen oltalarımızı su ile buluşturup tüm yemlerden kullandık kamışlarla ileriye fırlattığım ve yakın mesafeye attığım madyalara, kıbrısa sardığım sardalyalara, kurşunsuz ve gezer kurşunlu takımlara bağladığım sülünezlere, boru kurtlarına, sardalyalara, çiftlik yemlerine, Canlı yem için aldığım sepete (içerisine; Ekmek 2 adet, Yarım kg sardalya, çiftlik yemi konulmuş olup ayrıca da etrafına kadın çorabı içerine hepsi harmanlanıp ezilerek takviye yapılmıştır.) sabaha kadar dokunan olmamıştır. Tüm takımları çektiğimde hiç bir yeme dokunulmadığını gördüm (Yuh Yani dedim tabii ki).

Sabah saat: 05:30 gibi gezer kurşunlu takımlarla av yapmaya başladık.evet balık vurmaya başladı tabi ama gelen balıkların hepsi istisnasız 10 cm'den küçük geldi ve hepsini suya iade ettik. (bu arada 5 adet firemiz oldu iğneyi çok yuttukları için)

Buda şunu gösteriyor ki gittiğimiz merada bir gün öncesi çok güzel balıklar tutulmuş olabilir, siz de çok usta balıkçı olabilirsiniz ama nasibiniz yoksa ne yapsanız nafile.

Ama zaman ve güzellik olarak çocuklarımızla çok güzel zaman geçirdik yine de benim hoşuma gitti.

Bu arada tekrar balığa giderken sitemizin en usta balıkçısı ve en ballı üstadı (Tabii ki bence) Hasan Balıkçı abimiz de gelirse (Hele bir de kıyı organizasyonu yaparsak tüm ballılar orada olacağı için) balığı kırarız gibi geliyor.

Herkese rastgele
Sponsored Links
Eski 25-07-2011, 13:04   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Olsun Cem abi maksat güzel vakit geçirmek değil mi
Bir daha ki sefere umarım balıksız dönmezsiniz.
Şimdilik meralarda doğru düzgün balık yok balık bollaştığı zaman yine bir organizasyon düzenleriz abi
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-2011, 13:51   #3
CEMAKO
Tayfa

Alıntı:
Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Olsun Cem abi maksat güzel vakit geçirmek değil mi
Bir daha ki sefere umarım balıksız dönmezsiniz.
Şimdilik meralarda doğru düzgün balık yok balık bollaştığı zaman yine bir organizasyon düzenleriz abi

Vallahi iyi olur Onur
Teşekkürler
Eski 25-07-2011, 13:59   #4
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
CEMAKO tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Vallahi iyi olur Onur
Teşekkürler
Onur mu üzüldüm be abi
Yanlış okudun sanırım yine ismimi
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-2011, 14:44   #5
CEMAKO
Tayfa

Alıntı:
Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Onur mu üzüldüm be abi
Yanlış okudun sanırım yine ismimi
Anıl Kusura bakma bende herhalde kırık plak var bazen böyle takılmalar oluyor
sen artık gençliğime var

affet beni Anıl
Eski 25-07-2011, 16:28   #6
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

paylaşım için teşekkürler
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-2011, 19:16   #7
Raif Yelkenci
Kaptan

Raif Yelkenci kullanıcısının avatarı

Sağlık olsun birdahaki sefere diyelim önemli olan bir arada olmak iyi zaman geçirmek e balık işi nasip işi biz teknede yan yana oluyoruz da biri alıyor diğeri seyrediyor birdahakine rastgele diyelim hoşçakalın.
Eski 25-07-2011, 21:03   #8
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Ya Cem kardeşim sen tekneyle çıkmazmıydın???? Ama olsun arada bir değişiklik şart..

Son zamanlarda bu balıklara gerçekten bir şeyler oluyor.Bir gün önce balık çekmekten yorulduğun avlak bölgesinde ertesi günü canlı olmuyor.Ama bu her taraf için geçerli. Yani balık bir bölgede yemiyorsa inan hiç bir bölgede yemiyor.Yani o gün balık tutmak nasibinde varsa kovan dolu geliyor yoksa ne yaparsan yap boş..
Bir daha ki avların dolu gelmesi dileğimle..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-2011, 00:01   #9
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

Alıntı:
CEMAKO tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar 22 Temmuz 2011 cuma günü ben,bilader,yeğenimi ve kızımıda alarak saat 19:00 civarı Karareis'e kamp kurarak balık avı yapmaya karar verdik.
Yemlerimiz; taze sardalye, Sülünez, Boru Kurdu, Madya, Çiftlik yemi,

Takımlarımız ; 3'lü klasik kurşunlu takım, Kurşunsuz tekli takım, Sardalya sarmak için kıbrıs, Canlı yem yakalamak için sepet

av yerimize saat: 21:00 civarında vardık hemen oltalarımızı su ile buluşturup tüm yemlerden kullandık kamışlarla ileriye fırlattığım ve yakın mesafeye attığım madyalara, kıbrısa sardığım sardalyalara, kurşunsuz ve gezer kurşunlu takımlara bağladığım sülünezlere, boru kurtlarına, sardalyalara, çiftlik yemlerine, Canlı yem için aldığım sepete (içerisine; Ekmek 2 adet, Yarım kg sardalya, çiftlik yemi konulmuş olup ayrıca da etrafına kadın çorabı içerine hepsi harmanlanıp ezilerek takviye yapılmıştır.) sabaha kadar dokunan olmamıştır. Tüm takımları çektiğimde hiç bir yeme dokunulmadığını gördüm (Yuh Yani dedim tabii ki).

Sabah saat: 05:30 gibi gezer kurşunlu takımlarla av yapmaya başladık.evet balık vurmaya başladı tabi ama gelen balıkların hepsi istisnasız 10 cm'den küçük geldi ve hepsini suya iade ettik. (bu arada 5 adet firemiz oldu iğneyi çok yuttukları için)

Buda şunu gösteriyor ki gittiğimiz merada bir gün öncesi çok güzel balıklar tutulmuş olabilir, siz de çok usta balıkçı olabilirsiniz ama nasibiniz yoksa ne yapsanız nafile.

Ama zaman ve güzellik olarak çocuklarımızla çok güzel zaman geçirdik yine de benim hoşuma gitti.

Bu arada tekrar balığa giderken sitemizin en usta balıkçısı ve en ballı üstadı (Tabii ki bence) Hasan Balıkçı abimiz de gelirse (Hele bir de kıyı organizasyonu yaparsak tüm ballılar orada olacağı için) balığı kırarız gibi geliyor.

Herkese rastgele
ben bu filmi görmüştümmm aynı hüsrana bizde uğradıkk ))) garanti olsun diyede hasan balıkçı ile beraber gittik sonuç: hasan balıkçı 1 iri lidaki ve 1 karagöz ben : 1 adet orta boy mırmır öner kardeş : 3 tane karagöz 2 günlük kanp sonuçu tutulan balıklar bunlardı ama sohbet şamata zirve idi )))) nerde unutmuş şu bal kovasını hasan abi yaaaa ))))

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-2011, 09:25   #10
CEMAKO
Tayfa

Alıntı:
kaptankarabulut tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ya Cem kardeşim sen tekneyle çıkmazmıydın???? Ama olsun arada bir değişiklik şart..

Son zamanlarda bu balıklara gerçekten bir şeyler oluyor.Bir gün önce balık çekmekten yorulduğun avlak bölgesinde ertesi günü canlı olmuyor.Ama bu her taraf için geçerli. Yani balık bir bölgede yemiyorsa inan hiç bir bölgede yemiyor.Yani o gün balık tutmak nasibinde varsa kovan dolu geliyor yoksa ne yaparsan yap boş..
Bir daha ki avların dolu gelmesi dileğimle..
Süleyman aba ne yapalım değişiklik şart inan buda güzel oluyor ikisinin tadı birbirinden farklı
İnşallah birdaha ki avlarımız balık geçer inşallah
Rastgele
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları