Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 29-11-2007, 22:17   #11
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

Varsayılan Cigara !!!

İshak bey kardeşim kısa ve öz yazmak geldi içimden, ''sigara bırakılmaz ara verilir '' yapay sigaralar, sakızlar oyalamaktan başka bişey bıraktın mı oyalanmadan birden bırakmalıyız ama zor dersenız yapacak bişey var az içmek sıkca balığa gitmek malum balık varken sıgara az içiliyor, sigarayı bırakacaklara allah sabır versin... sevgi ve saygılarımla..
Sponsored Links
Eski 29-11-2007, 22:31   #12
Aziz Gerzeli
Guest

sevgili dostum;ben aldım kullandım.benim ne kdar sigara içtiğimi biliyorsun.evet bu elektronik sigaranın çok faydası var.fakat kullanana değil sigara üreticilerine.insanın sigara isteğini tetikliyor.3 paket içen bir tiryakiyim bu alet sayesinde 3 paketi bile geçtim.sonunda 7 inci kattan fırlatıp attım.dostların söylediği gibi bu iş kafada bitiyor.kendi adıma söylüyorum bende de o kafa yok.öldürdüğünü bile bile halen içmeye devam ediyorum.hepimizin sonu hayırlı olsun.saygılarımla
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-2007, 18:31   #13
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Turgay hocam, sizin metodunuzu bir ilkğretim okulunda beden eğitimi hocası olan arkadaşım Ramazan bey uyguladı...Hem de kesin ve sert kurallar ile..Yaklaşık 1 sene boyunca günde sadece 5 adet sigara kullandı....Haa, o gün kazara 6 sigara kullanmış ise ertesi gün kendine göre onu telafi için 4 adet kullandı...Ve bunu uzunca bir süre devam ettirdikten sonra da.....Mutlu son....Yaklaşık 1-1,5 seneden beride artık kullanmıyor ve adını bile anmıyor....
Evat İshak beycim demekki doğru yoldayım.Bırakma metodumun canlı ve yaşanmış örneği olduğuna sevindim.Darısı içenlerin başına.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-2007, 08:54   #14
muratsadioglu
Çımacı

muratsadioglu kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ender tafarından gönderildi
hemen hemen ortak fikir ben bunu gerçek sigaradan öncemi içecem sonramı oldu.
Buyrun Dr.Bey..
Zekasına ve ferasetine kurban olduğum sevgili halkım,gereğini düşündü ve olayı bitirdi:Önce mi sonra mı?.
Bir başka arkadaşımız da,''evet Elektronik sigaranın yararı oldu''diyor,ekliyor:''üretenlere..''
Benim de yıllar önce okuduğum bir iddia vardı:''Kim demiş sigara bırakılmaz diye;ben belki yüz kez bıraktım.''
Bu konuda yapılabilecek ve benim yararını gördüğüm yöntem,olabildiğince azaltmak..
Sigarasız günler..
Eski 05-12-2007, 22:07   #15
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Çok güzel (Kim demiş sigara bırakılmaz diye ben belki yüz kez bıraktım) Bunu çok tuttum süperdi.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-12-2007, 23:17   #16
misina
Oltacı

misina kullanıcısının avatarı

değerli üstadım. ben 10 sene içtim bu illeti. mustafa kemal isminde bir oğlum var. 22 mayıs 2007 de 1 yaşına girdi. kendi kendime söz vermiştim oğlumun doğum günü benimde hayata dönüş günüm olacak die. eşim ve iş arkadaşlarım (öğretmen arkadaşlar) aktif içiciler. bana inanmamışlardı bırakabileceğime çünk daha önce 2-3 defa denemiş bırakamamıştım. ama artık bıraktım ve yaşama döndüm diyebilirim sanırım. sorduğunuz soruya gelince ben kullanmadım ama hollandada yaşayan teyzem önce nikotin bandı denilen bir bantla bırakmayı denedi sonra akapunktur denedi en sonun dada geçen sene sizin bahsettiğiniz bu ürünü denedi ama hiçbirinin faydasını göremedi. elbette teyzem göremedi diye sizde göremeyeceksiniz demiyorum ama benim siz değreli üstadıma tavsiyem kendinize bir gün belirleyin ve bırakın 3. gün ve 10. günede (bıraktıktan sonraki) dikkat etmeyi unutmayın. saygılar sevgiler bol avlar.rastgelsin

1978/osmaniye/kadirli/koray hoca

Bu mesaj en son " 13-12-2007 " tarihinde saat 23:25 itibariyle misina tarafından düzenlenmiştir.... Neden: eksik metin
misina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-12-2007, 06:53   #17
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Sevgili Koray hocam, senin de dediğin gibi bu iş tamamen istem/irade meselesi....Kişinin bunu kesin olarak istemesi ve karar vermesi gerekir...Hemen hemen her arkadaşımın da dediği gibi geri kalanlar aksesuar ve para tuzakları olmaktan başka bir işe yarayacağını zannetmiyorum...

1963-izmir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-2007, 09:57   #18
muratsadioglu
Çımacı

muratsadioglu kullanıcısının avatarı

E-SİGARA'DA SON NOKTA:

E-Sigara Tehlikesine Dikkat!..

Elektronik sigara (e-sigara), Sigarayı Bıraktırma Sektörü' nün son numarası. Hakiki sigara kadar tehlikeli ve bağımlılık yapabilecek nitelikte bir alet. Ama, şu da gerçek ki sigara tiryakileri de böyle bir enseye sahip oldukları sürece kaçınılmaz olarak daha çok tokat yiyeceklerdir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Mynet okurları için yazdı.

Elektronik sigara nedir?
Bir e-sigaranın başlıca üç bölümü var. Bunlar, ağızlık ve tütün alkoloiti içeren bir kartuş; atomizasyon odası ve mikroçip; lityum pil ve ışık yayan diyot. e-sigaradan bir nefes çektiğiniz zaman atomizasyon odasında ki mikroçip sayesinde çalışan yüksek frekanslı ultrasonik pompa soğuk duman benzeri buhar oluşturuyor. Bu buhar, kartuştan geçerken tütün alkaloiti moleküllerini de alarak ciğerlerinize doluyor. Bu sırada pilin ucundaki ışık sigaranın ateşi gibi yanıyor ve sönüyor.

Elektronik sigara aslında sigarayı bırakmak isteyen, ama sigara içmediklerinde ‘nikotin yoksunluğu belirtileri' gösterenlere yardımcı olmak amacıyla çıkarılmış bir sistem. Başka bir deyişle, elektronik sigara, sigara bırakmada kullanılan ‘nikotin bantları' veya ‘nikotinli sakız' lardan farklı bir şey değil.

E-sigaranın zararları

Her şeyden önce, bilinçsiz kullanılan e-sigara hem içen ve hem de çevresindekiler için zararlı. Çünkü, sonuçta bu sigarayı kullananlar ve etrafındakiler nikotin solumuş oluyorlar. Nikotin, aslında bir insektisit yani böcek öldürücü bir madde. Yüksek dozlarda bulantı, kusma, tireme, havale ve hatta ölüme bile yol açabiliyor. Mademki zararı yokmuş diye reklâmlardaki gibi ‘doya doya' e-sigara içenler fazla nikotinden ciddi zararlar görebilirler.

Bir büyük tehlike de şu: e-sigara hiç sigara içmeyenleri ve içip de bırakmış olanları sigara içmeye özendirebilir, yönlendirebilir. Zararsızmış diye e-sigaraya başlayanlar da bu sayede nikotin bağımlısı olup çıkabilirler. Böylece e-sigara birçokları için tam aksine sigaraya başlama sebebi de olur. e-sigaranın her yerde içilmesi en azından görüntü olarak başka insanları hem rahatız eder ve hem de onlarda sigara içme hevesi de uyandırır. Nitekim, son zamanlarda kapalı mekânlarda, özellikle uçak yolculuklarında e-sigara içme yüzünden tartışmalar ve hatta kavgalar yaşandığını görüyoruz, duyuyoruz.

El ve ağız alışkanlığını devam ettirdiği için, e-sigara nikotin eksikliğini gidermede bant veya sakızlara göre daha dezavantajlı. Üstelik, e-sigaranın sigarayı bırakmadaki etkinliğini gösteren bir bilimsel araştırma da yok.

İşin bir de ekonomik tarafı var. e-sigarayı bir kere almakla iş bitmiyor; aynen sigarada olduğu gibi tükenen kartuşları yenilemeniz gerekiyor.(Mynet'ten alıntı)

Bu mesaj en son " 16-12-2007 " tarihinde saat 10:12 itibariyle muratsadioglu tarafından düzenlenmiştir....
muratsadioglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-2007, 13:17   #19
ismail2776
Miço

Bir televizyon programında işe yaramadığını anlatan bir uzman vardı.
ismail2776 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-2007, 20:08   #20
walras
Kaptan

walras kullanıcısının avatarı

Bende sigarayı bırakmak isteyen birisiyim.. ben internetten birkaç sigara ile yıpratılmış ciğer fotoğrafları indirdim.. bilgisayara masaüstü yaptım .. bi kaç çıktı aldım.. en azından bilgisayar başında çook az içiyorum.. kısa dönemde azaltmada.. uzun dönemde bırakmada yardımcı olabilir...bir şekilde iğrenmek lazım bu meretten.
walras Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları